Szafy wnękowe mają tę zaletę, że są w stanie pomieścić wiele przedmiotów i sprzętów codziennego użytku, zaczynając od odzieży, obuwia, a kończąc na narzutach, kocach czy kuchennych akcesoriach. Jednak na ich funkcjonalny charakter użytkowania, wpływa nie tylko rozmieszczenie półek i koszy, ale również utrzymanie porządku.

Odzież wisząca…

Podstawowym zadaniem szafy wnękowej w przedpokoju jest przechowywanie okryć wierzchnich oraz odzieży okazjonalnej. Aby zatem zachować ich pierwotny wygląd, przydatne okazują się specjalne pokrowce, które nie tylko nie stanowią problemu w użytkowaniu, ale również są tanie.

Kolejnym, niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest montaż wieszaka na torebki, paski czy apaszki, znajdującego się w bocznej części szafy.

… i obuwie

Kolejnym zadaniem szafy wnękowej jest pomieszczenie wielu par obuwia. Dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie oddzielnej przestrzeni na buty. Do przechowywania modeli sezonowych przydatne okażą się oryginalne opakowania, zaś codziennego obuwia specjalne drążki. Aby zachować czystość i świeżość, konieczne jest regularne mycie i wietrzenie wnętrza szafy. Ciekawym rozwiązaniem mogą być pachnące woreczki czy zapachowe mydełka.

Przydatny schowek na sprzęty

Wielokrotnie jest tak, że szafa wnękowa z garderoby zmienia się w schowek skrywający w sobie sprzęty codziennego użytku, takie jak żelazka, miksery czy odkurzacze. Aby ułatwić sobie życie, warto ciężkie urządzenia przechowywać na najniższych półkach lub pod ubraniami wiszącymi, aby niepotrzebnie nie dźwigać.

Na drobne akcesoria przydadzą się pudełka, koszyki czy pojemniki na kółkach, które wysuniemy z szafy, bez konieczności podnoszenia się. Równie ciekawym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju organizery z uchwytami oraz przegródkami.

Pościel i poduszki

Jako, że szafy wnękowe często sięgają do sufitu, z przyjemnością lubimy chować do nich duże przedmioty, typu walizki, kołdry, poduszki czy pościele. Aby zatem zachować ich czystość, przydatne okażą się specjalne torby do przechowywania pościeli, których wielkość możemy dopasować do osobistych potrzeb. Na uwagę zasługują również worki próżniowe, które cieszą się zainteresowaniem u osób, które chcą zmieścić do szafy jak najwięcej. Ich atutem jest również fakt, że chronią przed wilgocią oraz kurzem.

pokrewne artykuły