Wielu z nas nie lubi remontów. Choć oczywiście efekt końcowy zazwyczaj przypada nam do gustu to jednak wszystkie etapy go poprzedzające najczęściej stanowią zmorę wśród wielu posiadaczy mieszkań wymagających odświeżenia.

Niejednokrotnie naszym problemem jest sposób poprawy wyglądu naszych ścian. Lepiej malować czy może tapetować? A może są jeszcze inne rozwiązania, o niebo ciekawsze od tych powszechnie stosowanych?

Tapeta alternatywą dla farb

Tapety bardzo często stosowane są jako zamiennik dla farb. Można nimi pokryć całe powierzchnie ścian lub określone jej fragmenty. Do dyspozycji klientów oddana jest szeroka gama tapet, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również wzorniczym. Do wyboru mamy również różne materiały, z jakich są wykonane. Mogą to być tapety papierowe, winylowe, flizelinowe czy tapety tekstylne.

Zaletą tapet jest bez wątpienia uniwersalność. Zarówno dobrze prezentują się we wnętrzach utrzymanych klasycznie, jak i nowocześnie. Ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do salonu czy sypialni. Równie dobrze sprawdzą się w pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych, o ile oczywiście trafnie dobierzemy kolor i wzór do posiadanych mebli i dodatków.

Fototapeta alternatywą dla tapet i obrazów

To, co jest typowe dla fototapet to połączenie cech tapet i obrazów. Jest montowana na jedną ze ścian, ale efekt, jaki dzięki niej można uzyskać, jest wręcz niesamowity! Na rynku dostępne są fototapety perspektywiczne, które w umiejętny sposób potrafią operować sposobem postrzegania rzeczywistości, dzięki czemu stanowią ciekawy rodzaj zabaw przestrzennych. Przy udziale modeli 3D zyskujemy wrażenie, jakoby z naszego wnętrza wychodziła alejka wprost do klimatycznych włoskich uliczek czy też drewniana kładka prowadząca na koniec lazurowego wybrzeża. W takiej sytuacji fototapeta cieszy się mianem centralnej dekoracji w całym domu, dla której meble oraz inne dodatki są jedynie uzupełniającym tłem, a nie zaś najważniejszym elementem.

Decydując się na kupno fototapety mamy wiele możliwości. Nie musimy wybierać spośród bogatej kolekcji zdjęć, gdyż równie dobrze możemy zaproponować fotografię z rodzinnego albumu, przez co nasza dekoracja zyska jeszcze bardziej widowiskowego efektu.

 

 

 

pokrewne artykuły