Pusta ściana, choć doskonale wpisuje się w minimalistyczny trend, nie stanowi najbardziej interesującej propozycji aranżacyjnej. Aby zatem wprowadzić do wnętrza nieco bardziej klimatycznej atmosfery, wystarczy odrobina kreatywności, a monotonne wnętrze zyska unikatowego charakteru.

Galeria zdjęć na ścianie

Wbrew ogólnym przekonaniom, fotografie umieszczone na ścianie wcale nie są domeną przeszłości. Ogromne kolaże, zdjęcia oprawione w gustowne ramki doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi aranżacjami. Ważnym zadaniem jest zachowanie zasad symetrii, w efekcie czego uzyskamy wrażenie uporządkowania i harmonii. Równie istotnym elementem jest wyśrodkowanie fotografii względem wyposażenia pomieszczenia.

Fototapeta

Chętnie wykorzystywaną propozycją do udekorowania własnego mieszkania jest kupno fototapety. To rozwiązanie charakteryzujące się szeregiem zalet. Przede wszystkim dekoracja jest tania w zakupie, umożliwia bezproblemowy montaż i demontaż, a z uwagi na ogromną różnorodność wzorów, pozwala wykreować najbardziej wymyślną przestrzeń.

Abstrakcyjny wzór

Wzór z jastrzębiem

Lustra jako sprytny sposób powiększający przestrzeń

Dostępne w sprzedaży ozdoby ścienne nie tylko posiadają umiejętność dekorowania przestrzeni, ale również optycznego jej powiększania. Świetnym przykładem są w tym zakresie lustra, które pełnią rolę zdobniczą, jak i praktyczną. Designerskie lustra ze stylowym obramowaniem nie tylko powiększą dostępną przestrzeń, ale również dodadzą ultranowoczesnego charakteru.

Materiał na ścianie

Równie modnym trendem wnętrzarskim są porozwieszane elementy tkanin na ścianie. Tego rodzaju aranżacja najlepiej sprawdzi się w dużych, przestronnych wnętrzach. Bardzo ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać wieszając ręcznie tkane dywany przywiezione z dalekiej podróży, która będzie jednocześnie wspaniałą pamiątką z wyprawy.

pokrewne artykuły