Drewno to materiał niezwykle wdzięczny, ale również uniwersalny. Doskonale sprawdzi się zarówno w połączeniach neutralnych, stonowanych, jak i kontrastowych. Wiele w tym przypadku zależy od naszych osobistych oczekiwań i preferencji, ale również od kolorystyki zastosowanego gatunku.

Jasna podłoga

Decydując się na zakup jasnego lub bielonego drewna, najlepiej całość połączyć z równie jasnymi ścianami. Wtenczas uzyskamy wrażenie przestronności, lekkości i optycznego powiększenia wnętrza. Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować efekt, zalecamy wybór posadzki odbijającej światło, z powłoką lakierowaną.

Jeśli jednak brakuje nam zdecydowanych akcentów, wówczas możemy wprowadzić do pomieszczenia kolorystyczny detal, będący tłem dla aranżacji. Takie zestawienie również będzie prezentowało się oryginalnie.

Ciemna podłoga

Jeśli interesują nas ciemniejsze gatunki drewna, np. dąb czy jesion, wówczas aranżacja mieszkania bardzo dobrze komponuje się z barwami przeniesionymi z natury. Mowa w tym przypadku o takich kolorach, jak oliwkowa zieleń, ciepły beż czy zimny niebieski.

Podłoga utrzymana w ciemnej tonacji jest niewątpliwie najbardziej wyrazistym elementem aranżacji. Jej uniwersalny charakter sprawia, że zarówno dobrze prezentuje się w towarzystwie jasnych, rozbielonych kolorów, jak i intensywnych połączeń kolorystycznych. Posadzka wenge przedstawia się doskonale w każdym zestawieniu, mahoń lubi towarzystwo zimnych odcieni niebieskiego i zielonego, zaś drewno padouk eksponuje zielone lub fioletowe akcenty kolorystyczne.

pokrewne artykuły