Różowe wnętrza niosą za sobą radość, optymizm i kobiecość. Jednak jego umiejętne łączenie z innymi kolorami może być nie lada sztuką. Choć do tej pory zarezerwowany wyłącznie dla małych dziewczynek, dziś coraz częściej pojawia się również w „dorosłych” wnętrzach. Różowe może być wszystko, co nas otacza, począwszy od ścian po podłogi, meble czy dodatki.

Uniwersalny róż

Różowy ma to do siebie, że pasuje niemal do każdego wnętrza, o czym z pewnością najlepiej przekonali się projektanci i styliści wnętrz. Różowa może być kuchnia. W tym przypadku barwa świetnie sprawdzi się zarówno w formie dekoracji, np. obrusu, rolet czy abażurów lamp, jak również w roli podstawowego wyposażenia. Doskonale komponuje się z meblami utrzymanymi w bieli lub drewnie. To najlepsza propozycja dla miłośników trendu fusion lub pop-artu.

Różowa sypialnia

Róż z sypialni chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Jednak dla zachowania odpowiedniego klimatu panującego w tym pomieszczeniu, o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest postawienie na stonowane, pastelowe odcienie tej barwy. Pudrowy róż wprowadzi nas w stan przyjemnego odprężenia, przygotowując do snu. Idealnie zatem sprawdzi się pościel lub narzuta na łóżko w tym kolorze. Uzupełnieniem całości będzie wykładzina podłogowa o wysokim runie, która wprowadzi do sypialni wrażenie przytulności i klimatyczności.

Róż w łazience? A czemu nie?

O ile sypialnia, pokój dziecięcy czy kuchnia utrzymana w różowej kolorystyce specjalnie nas nie dziwi, o tyle łazienka stylizowana tym odcieniem może wprawić początkowo w stan zakłopotania. Wielu osobom wydaje się, że nie jest to najlepsza propozycja. Nic bardziej mylnego! Stonowany, pastelowy kolor doda pomieszczeniu eleganckiego charakteru, zaś intensywne jego odcienie od rana wprowadzą nas w dobry humor. Ciekawą propozycją jest utrzymanie różowych ścian w strefach suchych łazienki, ponieważ gdy tylko znudzi nam się ten kolor, bez trudu zmienimy go na inny.

pokrewne artykuły