Komiksy to niewątpliwie dość specyficzna, ale również urokliwa forma sztuki artystycznej, która współcześnie kojarzona jest z elementami poprzedniej epoki.

Choć w bibliotekach i księgarniach coraz rzadziej trafia na półki, nie mniej jednak jej popularność nie spada. Komiksy bowiem znalazły sobie inne zastosowanie. Mianowicie na ścianach, doskonale podkreślając klimat ubiegłych lat. Nie trudno się zatem domyśleć, że najczęściej dekorują ściany mieszkań w stylu vintage.

Spiderman

W kategorii dekoracji wnętrz komiksy znajdują wykorzystanie zarówno w formie obrazów, plakatów, jak i fototapet. Efektownie prezentują się zamontowane nad łóżkiem, w pokoju zamieszkiwanym przez zbuntowanego nastolatka czy w kuchni – w formie ciekawej dekoracji przestrzeni nad blatem roboczym. Jak zatem widać, możliwości jest wiele. Ogranicza nas w tym jedynie nasza osobista wyobraźnia.

Komiks może być zarówno barwnym kolorystycznie rysunkiem, jak również schematycznym wpisem utrzymanym w czarno-białej tonacji. Wybierając pierwszą propozycję zyskamy wnętrze łączące w sobie stylistykę retro ze współczesnymi trendami aranżacyjnymi. Z kolei decydując się na mniej intensywne kolorystycznie grafiki zyskamy pewność, że będą stanowiły doskonałe uzupełnienie stonowanych, wyciszonych pomieszczeń, wprowadzając do nich subtelny element dekoracyjny. Tego rodzaju kompozycje są spokojne i choć nierzadko przedstawiają dynamiczną akcję, w istocie jednak charakteryzują się łagodnością.

W grupie współcześnie dostępnych komiksów możemy wyróżnić kolekcje nawiązujące do Ameryki oraz Nowego Jorku. Amerykańskie dekoracje cieszą się ogromną popularnością, przyjmując jednocześnie postać zmian, jakie nastąpiły zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na zachodnie wpływy, nie tylko w kategorii nowości, ale również cech kulturalnych. Dość często spotykane amerykańskie lofty, nawiązujące do stylistyki industrialnej czy vintage kuszą swoim niecodziennym charakterem. Nic zatem dziwnego, że zarówno nowoczesne grafiki, jak i komiksowe powieści przeniesione do polskich mieszkań cieszą się tak dużą popularnością wśród użytkowników.

pokrewne artykuły