Chcąc odświeżyć wygląd swojego mieszkania, wcale nie musimy decydować się na żmudny i często kosztowny remont. Są na to prostsze sposoby, które na dodatek przyniosą natychmiastowe rezultaty. Jak zatem efektownie odnowić wygląd ścian, aby na nowo przykuwały wzrok swoim atrakcyjnym wyglądem?

Ściana w dekoracji wnętrz

Czasy, w których ściany zakrywaliśmy meblościankami rodem z PRL-u dawno odeszły do lamusa i póki co nic nie wskazuje na to, aby z impetem powróciły. Współcześnie z chęcią odkrywamy te powierzchnie i w rozmaity sposób dekorujemy. Pokrywamy je kolorowymi farbami, oklejamy tapetami czy artystycznymi malowidłami. Z chęcią również aranżujemy ściany licznymi dekoracjami, tworzymy na nich rodzinne galerie zdjęć, wieszamy lustra, aby optycznie powiększyć małe przestrzenie. Musimy pamiętać, że odpowiednio dobrane dekoracje mogą nie tylko ocieplić wnętrze, ale również wprowadzić do niego klimatyczny nastrój.

Zmiana wyglądu ścian a wygląd mieszkania

Współcześnie mamy do dyspozycji wiele sposobów odświeżenia wyglądu ścian, aby na nowo kusiły domowników swoją atrakcyjną prezencją. Jednak zanim zabierzemy się za jakiekolwiek prace remontowe, zwróćmy uwagę na ich stan, czy stara tapeta odkleja się, czy tynk przylega do ścian. Najprostszym sposobem odnowienia omawianych powierzchni jest pokrycie ich nowymi farbami. W stosunkowo krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie pieniężnym możemy uzyskać zaskakujący efekt końcowy. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić domową przestrzeń, możemy zdecydować się na zastosowanie specjalnych szablonów malarskich, dzięki którym w bardzo prosty sposób namalujemy na ścianach te wzory, które od dawna inspirowały nas do stworzenia interesującej aranżacji.

Innym, o wiele szybszym rozwiązaniem jest pokrycie ścian fototapetami, które na przełomie ostatnich lat cieszą się wyjątkową popularnością. Motyw kwiatowy, fotografie ukazujące zwierzęta, pejzaże, obiekty architektoniczne, a także wiele innych grafik od dziś mogą wzbogacić wystrój naszego wnętrza i zmienić je nie do poznania. Oto inspiracje:

fototapeta-04x-brzozy-jesienia-4381_17535

fototapeta-04x-sciezka-lesna-4378_17532

fototapeta-04x-tatry-morskie-oko-4370_17524

pokrewne artykuły