Kwitnące drzewo to jeden z najpiękniejszych dekorów, jakimi raczyła obdarzyć nas Matka Natura w różnorodnym świecie roślin. W jednej chwili smutne, monochromatyczne drzewa potrafią zabłysnąć milionem kolorowych kwiatków, które w połączeniu tworzą gigantyczny bukiet o iście wysokich walorach wizualnych.

W szczególności na uwagę zasługują drzewa jabłoniowe czy wiśniowe, których delikatne kwiatki nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną, rozkoszując nasze nozdrza aromatycznym zapachem. Każdy, kto choć raz miał możliwość przejścia się owocowym sadem wczesną wiosną, z pewnością na długo zapamięta oglądany widok. Co ciekawe, kwitnące drzewa stały się nie tylko inspiracją dla projektantów i stylistów wnętrz, ale również dla muzyków, którzy w hołdzie dla niepowtarzalności i wyjątkowości magii owocowych drzew, zdecydowali się na tworzenie o nich piosenek.

fototapeta-04x-kwiaty-4187_17375

Przenieśmy się jednak do dekoracji ściennych z wizerunkiem kwitnących drzew. Spróbujmy wyobrazić sobie fototapetę spowitą gęsto utkanymi kolorowymi kwiatkami w salonie czy sypialni. Nie ulega wątpliwości, że udekorowanie wnętrza takim motywem w jednej chwili wprowadzi do niego magiczny klimat, bez konieczności przeprowadzania gruntownych i często bardzo kosztownych remontów. Przyroda budząca się po zimowym śnie napawa energią i optymizmem, jednocześnie odświeżając wnętrze i wprowadzając do niego romantyczny klimat. Dlatego dekoracyjny motyw kwitnących drzew doskonale sprawdzi się w kobiecej salonie, sypialni świeżo upieczonych małżonków, a także dziewczęcych pokoi.

fototapeta-na-drzwi-kwit_26636

Kwitnące drzewo to motyw dekoracyjny o uniwersalnym, ale również specyficznym charakterze. Stanowi umiejętne połączenie tęgiego wyrazu konarów z delikatnymi płatkami kwiatów, symbolizujących początek życia i odrodzenia się przyrody.

pokrewne artykuły