Las bambusowy w roli domowej dekoracji prezentuje się perfekcyjnie, o czym najlepiej świadczy fakt popularności motywu. Jest bowiem nie tylko elementem nawiązującym do natury, przywołującym na myśl swobodny i beztroski wypoczynek, ale również tematem przewodnim bezpośrednio wpływającym na nasz nastrój oraz samopoczucie.

Bambusowy wzór, z uwagi na intensywnie zieloną kolorystykę, stanowi również raj dla naszych oczu. Dodatkowym elementem wzbogacającym atrakcyjność wzoru jest jego egzotyczne pochodzenie, stanowiące symboliczny, owiany tajemnicą klimat, bezpośrednio związany z filozofią ZEN, która oznacza osiągnięcie równowagi ciała i duszy.

Fototapeta z lasem bambusowym

Jeśli biorąc pod uwagę las bambusowy jako kompozycję plastyczną, szybko przekonamy się, że stanowi zbiór elementów zaprezentowanych w formie pionowej, dowolnie kształtowanych i przycinanych w rozmaitych miejscach. Ta cecha pozwala na praktyczne zastosowanie w każdym wnętrzu i na każdym fragmencie ściany, zarówno w formie prostokąta, jak i kwadratu. Motyw idealnie sprawdza się na wąskich przestrzeniach między drzwiami, oknami czy meblami, a także jako element uzupełniający wystrój przestrzeni między kuchennymi szafkami. Las bambusowy może również zdobić ścianę nad łóżkiem w sypialni, wprowadzając domowników w przyjemny, relaksujący odpoczynek.

Wbrew ogólnym przekonaniom, fototapeta z lasem bambusowym w roli głównej może przejawiać się na wiele rozmaitych sposobów. Każdy wzór może bowiem charakteryzować się inną kolorystyką, inaczej w ten sposób kształtując wystrój pomieszczenia. Intensywne dekory wprowadzą radosny, orzeźwiający nastrój, podczas gdy szaro-brązowe pędy będą odpowiadać za nastrojowy klimat. Bez względu jednak na ostateczny kolor bambusowej kompozycji, w każdym przypadku będzie ona wprowadzać wyjątkową atmosferę do wnętrza, bezpośrednio nawiązując do natury.

fototapeta-bambus-02_4036

indywidualna-fototapeta_22830

fototapeta-na-drzwi-bambus-78_2728

pokrewne artykuły