Współczesna aranżacja łazienki ma na celu podkreślenie zarówno aspektów funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych. I choć wiele jest różnorodnych trendów w jej urządzaniu, to jednak możliwe okazuje się wyodrębnienie kilku najbardziej topowych tendencji.

Natura przede wszystkim

Na przełomie ostatnich sezonów mogliśmy zaobserwować wzmożone zainteresowanie przyrodą w kategorii aranżacji wnętrz. To dlatego tak chętnie sięgamy po materiały naturalne, typu drewno czy kamień, w kolorystyce zbliżonej do zieleni i brązu. Jak ten trend ma się w odniesieniu do łazienki? Mianowicie w taki sposób, że do stonowanego wnętrza wstawiamy marmurowy blat i umywalkę, dobierając harmonijnie współgrające ze sobą lustra i armaturę. Całość dopełnią meble utrzymane w kolorystyce jasnego drewna. Bardzo popularnym zabiegiem jest również wstawianie roślin do łazienki, w szczególności doniczkowych, odpornych na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej metrażowo łazienki, możemy pokusić się o stworzenie żywej ściany z zielonych roślin.

Stawiamy na praktyczne i oszczędne wykorzystanie

Trend na funkcjonalność jest w szczególności wybierany przez osoby, dla których oszczędzanie wody i energii jest kwestią priorytetową. Dlatego ogromną popularnością w tym zakresie cieszą się natryski z funkcją automatycznego czyszczenia osadu kamiennego czy deski wzbogacone o powłokę antybakteryjną. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bidety, których nie mogłoby zabraknąć we włoskich łazienkach. Uzupełnieniem całości są meble i oprawy oświetleniowe wykazujące się odpornością na działanie wilgoci. Mowa oczywiście o żarówkach LED-owych, wyróżniających się oszczędnością oraz długą żywotnością.

W kategorii dodatków na uwagę zasługują baterie bezdotykowe, które zmniejszają prawdopodobieństwo utraty wody w wyniku złych nawyków. Ponadto systemy spłukujące 3/6 l, które pozwalają na połowiczne wykorzystanie zbiornika kompaktu WC. Nie mogło również zabraknąć tworzyw nadających się do recyklingu oraz dodatków nie wyrządzających krzywdy środowisku naturalnemu.

pokrewne artykuły