Nie ulega wątpliwości, że natura jest jednym z tych motywów, które w szczególności wypracowały sobie miano ponadczasowych. Choć w dekoracji wnętrz funkcjonuje od bardzo dawna, pomimo upływającego czasu nadal przyjmuje rozmaite postacie, ciesząc swoich właścicieli.

Na długiej liście kwiatów, roślin, bukietów, kompleksów leśnych, swoje miejsce zapewniły sobie także brzozy, których największym atutem jest malowniczy charakter, wynikający z posiadania białej kory oraz intensywnie zielonych listków.

Brzozy jesienią

Brzoza i skrywany w niej sentyment

Brzozowe lasy zajmują szczególne miejsce w sercach wielu Polaków, stąd też ich wykorzystanie w roli domowej dekoracji nie jest w tym przypadku niczym spektakularnym. Ich swojski, osobliwy charakter ma bezpośrednie przełożenie na satysfakcję z posiadania. I nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na samotną brzózkę w towarzystwie leśnej, opustoszałej scenerii czy rozbudowany kompleks – w każdym przypadku możemy być pewni, że skutecznie przyciągną uwagę odbiorców, jednocześnie zachęcając do refleksji.

Aleja brzóz

Brzoza w dekoracyjnym aspekcie

Analizując wykorzystanie brzozy w aranżacji wnętrz, pierwsze co nam się nasuwa to niezaprzeczalny pionowy układ linii, które w temacie urządzania mieszkań wywierają szalenie istotne znaczenie. Podkreślić w tym miejscu należy fakt, że wspomniana zależność bezpośrednio wpływa na optyczne wyciągnięcie pomieszczenia „w górę”.

Brzoza nad jeziorem

Brzozy to idealny dodatek uzupełniający wystrój każdej stylistyki. W kuchni znajdują szerokie zastosowanie jako element wypełniający przestrzeń między szafkami, ale również jako dekoracja zmywarki, lodówki czy szklanych drzwiczek. W sypialni może zagościć na drzwiach szafy wnękowej, podczas gdy w łazience sprawdzi się w roli elementu wprowadzającego powiew naturalnej świeżości.

pokrewne artykuły