Pomysłów na dekoracje ścienne jest mnóstwo. Dla niektórych świetnym motywem przewodnim będą kwiaty, dla innych zwierzęta. Równie ciekawą, choć mniej stosowaną propozycją może być mapa, która z pewnością najbardziej przypadnie do gustu osobom pasjonującym się w podróżach. Jeśli zatem i Ty lubisz przemierzać świat, bez znaczenia, czy środkiem lokomocji, czy też palcem po globusie, mapa jako element dekoracji wnętrz będzie nie tylko praktycznym, ale również urokliwym rozwiązaniem. Niekoniecznie pasującym wyłącznie do pokoju dziecięcego.

Mapa jako element wystroju pokoju ucznia…

Mapa to niezwykle interesujący pomysł na kreatywne wzbogacenie wyglądu pokoju ucznia, który nie tylko poszerza jego horyzonty, ale również bezpośrednio przyczynia się podniesienia jego atrakcyjności. Wbrew pozorom, równie dobrze sprawdzi się w roli dekoracji starszego, jak i młodszego dziecka. Niekwestionowanym urokiem ściennych map jest ich ogromna uniwersalność dekoratorska. Można nimi zarówno ozdobić całą ścianę lub wykorzystać jedynie jej fragment i w ten sposób stworzyć delikatny motyw. W pokoju dziecka mapa będzie spełniała wysokie walory edukacyjne, dlatego warto, aby występowała w tradycyjnej, pełnej postaci. W ten sposób nie tylko dekoruje, ale bawi i co ważne – uczy. Dzięki temu, malec chcąc nie chcąc, poznaje otaczający go świat. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nauka najlepiej przychodzi dziecku poprzez zabawę. Dlatego zastosowanie mapy w dekoracji pokoju dziecka jest nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna.

… i dorosłych

Decydując się na udekorowanie sypialni dorosłych motywem ukazującym mapę świata, mamy nieograniczone możliwości, co do zastosowania jej formy. Możemy bowiem wykorzystać ją w oryginalnej postaci, z wyraźnie zaznaczonymi konturami poszczególnych kontynentów lub jako jej wycinek.

pokrewne artykuły