Jednym z elementów obserwacji prawidłowego rozwoju swojego dziecka jest kontrola wzrostu. Wielu odpowiedzialnych rodziców do tego stopnia wzięło ten fakt do serca, że oprócz standardowych wizyt lekarskich, w zaciszu własnego domu stawia swoje dziecko przy ścianie, mierząc jego wzrost.

Wbrew pozorom, uzyskana wiedza nie tylko przydaje się w momencie sprawdzenia poprawności wzrostu malucha, ale również stanowi praktyczną wskazówkę podczas kupowania ubrań. Należy przyznać, że malowanie kresek na ścianie nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. Nie tylko może szybko się wytrzeć, ale również zabrudzić jej powierzchnię. Choć przez wiele lat praktykowano ten zwyczaj, nie mniej jednak dziś jest przejawem braku staranności i estetyki.

Miarki wzrostu

Rozwiązaniem, które przypadnie do gustu wielu rodzicom są miarki wzrostu dla dzieci. To nie tylko praktyczny dodatek do pokoju dziecięcego, ale również istotnie podnoszący jego walory estetyczne. Te urocze kolorowe, samoprzylepne fotografie stanowią umiejętne połączenie dziecięcych motywów graficznych z wkomponowaną podziałką, która umożliwia dokładne zmierzenie dziecka, bez konieczności przykładania linijki. Nie stanowi również problemu namalowanie na tego typu miarce kreski wyznaczającej ostatni pomiar.

naklejka-miarka-wzrostu-1149_1905

Wszystko to sprawia, że miarkę wzrostu możemy umieścić w dosłownie każdym miejscu pokoju dziecięcego, jak również łazience, sypialni rodziców czy korytarzu. Jednym słowem – wszędzie tam, gdzie będzie to wygodne i nie kolidujące z przyjętą wcześniej stylistyką wnętrza. Choć z założenia najlepszym miejscem jej montażu jest ściana, równie dobrze można przykleić ją z boku szafy meblowej czy regału, o ile oczywiście meble będą odpowiednio wysokie i szerokie.

naklejka-miarka-wzrostu-1148_1902

Miarka wzrostu to ciekawe połączenie walorów praktycznych z dekoracyjnymi, które w jednej chwili przemienią aranżację pokoju w zachęcającą do przebywania przestrzeń. Idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców.

pokrewne artykuły