Mieszkanie dla melomana

Ogromna różnorodność preferowanych gustów muzycznych wywiera szalenie istotny wpływ na nasze codzienne życie. Przejawia się to zarówno w ubiorze, jak i sposobie, w jaki aranżujemy zajmowaną przestrzeń. Inaczej bowiem prezentuje się pokój wielbiciela ciężkich, metalowych brzmień, inaczej zaś pomieszczenie zajmowane przez miłośnika muzyki klasycznej.

Zamiłowania muzyczne są zatem doskonałą propozycją nie tylko do rozwijania osobistych pasji i zainteresowań, ale również technik aranżacji mieszkania.

Orkiestra w Monachium

Pokaż mi swoją ścianę, a powiem Ci co lubisz

Ściany już od wielu dekad ukazywały nasze preferencje muzyczne. Wystarczyło tylko spojrzeć na oblepione od plakatów z ulubionymi wokalistami pokoje nastolatków, które były wyrazem uwielbienia dla wykonawców. Wraz z upływem czasu zaczęto jednak odchodzić od papierowych fotografii – nie trwałych, tracących swój urok – zamieniając je na urokliwe fototapety.

Zapis nutowy

Muzyka – temat przewodni

Aby wyrazić swoje uwielbienie do muzyki, możemy postawić na sprawdzone, wieloelementowe fototapety, które znajdują bogate zastosowanie zarówno w przestrzeniach zajmowanych przez nastolatków, jak również sypialniach, pokojach gościnnych czy studiach nagraniowych. Umiejętne połączenie przyjemnego dla ucha brzmienia z przemyślaną kompozycją stanowi doskonałe tło dla całej aranżacji, oddziałując w ten sposób na wszystkie nasze zmysły.

Skrzypce i nuty

Dla miłośników klasyki

Jeśli preferujemy muzykę klasyczną, świetnym elementem dekoratorskim będą obrazy przedstawiające instrumenty muzyczne czy zapisy nutowe. Pasjonaci jazzowych czy swingowych rytmów z pewnością zakochają się w fotografiach z saksofonem czy trąbką w roli głównej. Z kolei dla wielbicieli muzyki nowoczesnej ciekawą propozycją mogą być zdjęcia mikrofonów, słuchawek czy płyt CD. Wybór w tym zakresie mamy naprawdę spory. W zależności od osobistych oczekiwań, możemy zdecydować się na intensywne – pod kątem

Mikrofon i słuchawki

pokrewne artykuły