Funkcjonalność w połączeniu z nowoczesnym designem – to cechy charakterystyczne wnętrz zamieszkiwanych przez mężczyzn. W mieszkaniach zajmowanych przez singli króluje uniwersalność i prostota.

Elegancja bazująca na ponadczasowych dodatkach

Wnętrza urządzone w klasycznej stylistyce przypadną do gustu osobom rozważnym, rozsądnym, dojrzałym, w szczególności dbającym o jakość przedmiotów, w których się obracają. Nic zatem dziwnego, że w posiadanych przez nich mieszkaniach często można spotkać skórzaną tapicerkę uzupełnioną funkcjonalnymi komodami, pojemnymi szafami i drewnianymi dodatkami. Całość uzupełniona interesującymi zdjęciami czy reprodukcjami dzieł sztuki wygląda niezwykle stylowo.

A może w loftowym klimacie?

Nie brakuje również mężczyzn, dla których posiadanie otwartej, niczym nie zagraconej powierzchni liczy się najbardziej. Co ciekawe, swoje upodobania często łączą z zamiłowaniem do nowoczesnych technologii oraz oryginalnego designu. W takiej sytuacji idealną propozycją wnętrzarską okazuje się stylistyka industrialna, będąca efektownym połączeniem funkcjonalności z niecodziennymi rozwiązaniami. W tego typu aranżacjach na próżno będziemy szukać rozmaitych dodatków, gdyż wedle założenia ma bazować na prostym aranżu, wykorzystującym jak najmniej zbędnych dekoracji. Ich miejsce z powodzeniem zastąpi designerski sprzęt audio lub nowoczesny telewizor.

Wnętrze rodem z dalekiej Północy

Proste i zarazem praktyczne dodatki to cechy charakterystyczne wnętrz minimalistycznych. Nic zatem dziwnego, że styl skandynawski już od lat cieszy wielu użytkowników, każdego dnia dając im inspirację do tworzenia czegoś nowego. Zestawiając to, co naturalne i tradycyjne z delikatną nutką nowoczesności w tle pozwala uzyskać fenomenalne efekty. Całość uzupełnia wykorzystanie typowych dla krajów północy kolorów, czyli bieli, delikatnej żółci i naturalnej zieleni z wyrazistą, głęboką w wyrazie czernią.

pokrewne artykuły