Sztuka pop-art. jest pojęciem dopiero raczkującym w Polsce. Nie mniej jednak, zdążyła zaskarbić sobie sympatię wielu odbiorców, którzy cenią nie tylko starannie dostosowane dekoracje, ale również te dodatki, które niskim kosztem potrafią odmienić wnętrze.

Nie bez powodu w gronie odbiorców są przede wszystkim ludzie młodzi, przebojowi. Pop-art. bowiem stawia na energetyczne kolory i młodzieżowe zestawienia. Jego eklektyczny charakter balansuje na łączeniu różnych elementów, przy zachowaniu odpowiedniego wyczucia smaku.

Pop-art. w kuchni

Choć na przełomie ostatnich sezonów królują białe kuchnie, nie mniej jednak możemy nieco zaszaleć z kolorami i postawić na barwne akcenty. W tym przypadku odpowiednim wyborem będzie kilka kolorowych frontów szafek, do tego kolorowy sprzęt AGD oraz kilka dekoracji nawiązujących do amerykańskich haseł w stylu pin-up girl.

Ściany jako ważny element

Chcąc zaaranżować przestrzeń nawiązującą do stylistyki pop-art., warto postawić na neutralny kolor ścian i wzmocnić go kolorowymi dekoracjami. W tym trendzie olbrzymią rolę odgrywają dodatki. Jakie będą w tym zakresie najbardziej odpowiednie? Naszą uwagę powinny przykuć barwne reprodukcje z wizerunkiem Marilyn Monroe – w szczególności do pomieszczeń typowo kobiecych czy też komiksowe plakaty utrzymane w tonacji retro, ukazujące postać Batmana.

Wyposażenie

W stylistyce pop-art. równie ważnym elementem są krzesła czy fotele. Optymalnie byłoby, gdyby również zachwycały kolorystyką i oryginalną formą. Świetnym wyborem będzie zatem pikowana sofa czy też multikolorowe drewniane krzesło.

Oświetlenie – praktyczne i designerskie

Lampy we wnętrzu w stylu pop-art. powinny przykuwać uwagę swoją oryginalnością. Ciekawą propozycję stanowi zatem loftowe oświetlenie, zawieszone w kolorowym oplocie. Innym rozwiązaniem może być lampa durszlak, którą wykonamy samodzielnie. W tym celu potrzebna będzie oprawka, kabel oraz durszlak zwisający z sufitu.

 

pokrewne artykuły