Styl retro jest dla wielu osób pojęciem mało znanym i rozumianym. W istocie jednak nie oznacza nic innego jak wnętrze urządzone z przeszłością. Współcześnie jest jednym z trendów, które cieszą się największą popularnością. Duży udział w tym zakresie odgrywa szeroka różnorodność dowolnego urządzania wnętrza oraz okazja do uruchomienia swojej wyobraźni. Wiele jednak zależy od nas samych – od naszej kreatywności oraz odważnego spojrzenia na sztukę aranżacyjną.

Ze spokojem i umiarem

Decydując się na styl retro powinniśmy pamiętać o zachowaniu umiaru. Wszystko po to, aby urządzone wnętrze charakteryzowało się skromnością i prostotą. Zbyt duża ilość zbędnych dodatków wprowadzi do pomieszczenia chaos i nieporządek, co niewątpliwie nie będzie dawało dobrego światła na odbiór całości.

Skąd czerpać inspiracje?

Nie każdy z nas posiada wrodzony talent aranżatorski. Wówczas pomocne okazują się wszelkiego typu inspiracje, które swym wyglądem nawiązują do wybranej epoki lub dodatki będące niejako misz-maszem, czyli połączeniem starego z nowym. Decydując się na takie rozwiązanie, warto skorzystać z bogatej oferty fototapet, zestawiając je z meblami i akcesoriami, które po połączeniu stworzą unikatowe wnętrze.

retro

retro II

Styl retro bardzo dobrze komponuje się z antycznymi meblami, których bogaty wybór znajdziemy zarówno w sklepach internetowych, jak i w lokalnych antykach. Można również zrobić coś samodzielnie i przerobić stare szafki tak, aby dobrze komponowały się z nowym wystrojem. Wszelkiego rodzaju bibeloty są gotowe do zakupu na pchlich targach czy w sklepach z antykami. Warto również udać się na strych dziadków – tam również możemy znaleźć wiele interesujących inspiracji.

Styl retro – dlaczego warto?

Niewątpliwym atutem stylu retro jest ponadczasowość. Pomimo upływu lat jest ciągle modny i dodatkowo nie stwarza nam żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o dobór materiałów czy kolorystykę.

pokrewne artykuły