W dekorowaniu wnętrz, podobnie jak w modzie, co chwilę pojawiają się nowe trendy, którym chętnie się oddajemy. Oczywistym jest, że w dobie kryzysu dopasowanie wnętrza do aktualnie panujących nowinek modowych byłoby co najmniej kłopotliwe. Nie mniej jednak, doposażenie mieszkania w dominujące w danym sezonie motywy okazuje się ciekawą alternatywą dla gruntownych modernizacji pomieszczeń.

Co nowego w urządzaniu wnętrz?

I choć rok 2015 dopiero co się zaczął, w kategorii aranżacji wnętrz możemy dostrzec wiele nowości. Trendem przewodnim jest nacisk na kolory przynoszące radość życia oraz przyjemność z przebywania z uspakajającymi bliskimi naturze odcieniami. Modne do tej pory nostalgiczne czernie, szarości i brązy na razie odchodzą do lamusa. W ich miejsce pojawiają się kolory ukazujące żywioł wody, we wszystkich możliwych odcieniach i kombinacjach.

Kolor niebieski, bo o nim właśnie mowa, nieśmiało zacząć wkraczać w ubiegłym roku u boku brudnego różu. Jednak w tym sezonie dochodzi do głównego głosu i stanowi podstawowy motyw przewodni modnych aranżacji. Jeśli zatem chcemy, aby nasze wnętrze było urządzone zgodnie z aktualnymi trendami, warto postawić na błękit nieba, morskie odcienie, a także miętowe i turkusowe kompozycje roślinne. Do przełamania tego koloru możemy użyć bieli jako barwy uniwersalnej, chętnie występującej w wielu nowoczesnych aranżacjach.

Modne dodatki

Oprócz turkusów i błękitów, trendy modowe określają konkretną tematykę przewodnią, która powinna pojawić się w mieszkaniach osób dbających o modny ich wystrój. Do głównych motywów można zaliczyć makrofotografię, inaczej mówiąc zdjęcie wykonane w olbrzymim powiększeniu. Świetnie w tym zakresie sprawdzają się liście, trawy i kwiaty będące parasolem natury dla odpoczywających we wnętrzu domowników. Szczególnie dużą popularnością cieszą się rośliny tropikalne, które niemal zdominowały tegoroczne motywy fototapet. Nie mniej jednak, na topie nadal pozostają motywy industrialne, z głównym naciskiem na nowoczesne, szklane domy, ruchliwe ulice oraz wielkomiejski zgiełk. Dekoracje loftowe, obok industrialnych, szczycą się równie dużym zainteresowaniem. Występują w wielu odsłonach, począwszy od tych ukazujących ceglane tekstury lub betonowe, kamienne powierzchnie.

pokrewne artykuły