Kwiaty to bez wątpienia niezwykle wdzięczny i zarazem ponadczasowy motyw, po jaki chętnie sięgają styliści i projektanci wnętrz. Idealnie sprawdza się w każdej aranżacji. Nie ma znaczenia, czy mieszkanie urządzone jest w klimacie nowoczesnym czy klasycznym. W każdym przypadku sprawdza się równie fenomenalnie, wprowadzając ciepłą i przytulną atmosferę. Motyw florystyczny może przybierać rozmaite odsłony – naklejek, tapet, obrazów, szablonów malarskich czy przedmiotów codziennego użytku.

Skąd taka wielka popularność wzoru kwiatowego?

Motyw kwiatowy już na dobre zadomowił się w naszych domach. Wszystko za sprawą swej niekwestionowanej uniwersalności oraz posiadanych umiejętności, które w oka mgnieniu sprawiają, że wnętrze zyskuje świeżego i niezwykle naturalnego charakteru. Nie od dziś wiadomo, że piękna żywych kwiatów na długo nie jesteśmy w stanie zachować, dlatego w drodze rekompensaty świetnie sprawdzają się motywy florystyczne wykorzystywane do dekoracji.

Co nowego słychać w świecie mody?

Trendy aranżacyjne, podobnie jak modowe, ulegają ciągłym metamorfozom. Nie inaczej jest w przypadku motywu kwiatowego, w którym szczególny nacisk kładzie się na jednokolorowe kompozycje. Dlatego chcąc wzbogacić wystrój swojego mieszkania o omawiany motyw, lepiej wstrzymać się od stosowania dużej ilości barw oraz wzorów, a jedynie skupić się na zachowaniu ich wspólnej kolorystyki. O ile w stylistyce klasycznej możemy pozwolić sobie na dużą swobodę w dekorowaniu mieszkania kwiatami, tak trend nowoczesny nakłada na użytkowników konieczność zachowania kwiatów jedynie w formie graficznej.

Fototapeta

Fototapeta na przełomie ostatnich lat bije swoje rekordy popularności. W oka mgnieniu potrafi zmienić wystrój wnętrza tak, aby sprostał on naszym oczekiwaniom. A wszystko to bez zbędnych i kosztownych remontów. Z uwagi na ogromną różnorodność oferowanych wzorów, nie tylko udekorujemy przestrzeń, w jakiej przebywamy, ale również jesteśmy w stanie zatuszować pewne jej mankamenty. Podkreślić w tym miejscu należy, że na rynku nie brakuje wzorów, które optycznie powiększają małe mieszkania lub dokonują całkowitej metamorfozy jej konturów.

fototapeta-04x-kwiaty-4188_17376

Naklejki ścienne

Alternatywą dla fototapet są naklejki ścienne, występujące w szerokiej gamie kolorów, rozmiarów czy wzorów. Ich atutem jest umiejętność dopasowania się do każdego wnętrza – zarówno dobrze prezentują się w roli dekoracji mieszkania, pomieszczenia biurowego czy lokalu usługowego. Podobnymi właściwościami charakteryzują się szablony malarskie, które w niezwykle prosty sposób są w stanie przemienić domową przystań w tajemniczy ogród.

naklejka kwiaty

szablon kwiaty

 

pokrewne artykuły