Nadaj kontur swojemu mieszkaniu!

Znaczna część społeczeństwa mieszka w blokach, w których brak przestronności i ilości wolnej przestrzeni stanowi ich największy mankament. W szczególności problem ten dotyczy starych osiedli, gdzie nikt nie pomyślał, że podniesienie sufitu o pół metra znacznie poprawiłoby proporcje wnętrza. W takiej sytuacji nie zostaje nam nic innego jak tylko poprawić kontur mieszkania i sprawić, aby całość wydała się większa i szersza niż jest w rzeczywistości.

Podnieś sufit

Jednym ze skutecznych tricków na podniesienie sufitu jest ozdobienie ścian pionowym pasem. Świetnie sprawdzi się w tym zakresie motyw bambusa. Innym pomysłem, szczególnie polecanym dla średnio niskich wnętrz jest udekorowanie sufitu kolorowym wzorem, który nada całości katedralnego efektu. Wystrzegać należy się wszelkich dodatków, które posiadają umiejętność dzielenia ścian. Mowa o tapetowych borderach czy powszechnie stosowanych niegdyś lamperiach.

Szablon malarski - Bambus

Powiększ wnętrze!

Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, warto wykorzystać jasne kolory. Oprócz bieli, świetnie sprawdzą się odcienie szarości, beżu, niebieskiego czy zielonego. Ukoronowaniem całości będą odpowiednio duże lustra wzbogacone iluminacyjną grą świateł. Aby uzyskać oczekiwane efekt, należy pozbyć się z mieszkania wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które nie tylko zagradzają przestrzeń, ale również zabierają światło, np. gęste firany czy zasłony.

Spójrz pod nogi

Dekoracja podłóg zdobywa coraz większe uznanie. I to nie tylko w kręgu stylistów i projektantów wnętrz, ale i zwykłych śmiertelników, którzy dokładają wszelkich starań, aby czuć jak najwyższy poziom komfortu pod swoimi stopami.

W kwestii aranżacji wnętrz, jak i w modzie, panuje generalna zasada, aby eksponować to, co warte jest pokazania światu, a ukrywać mankamenty, które obniżają atrakcyjność mieszkania. Dlatego układając na podłodze kolorowy dywan, odciągniemy uwagę od niskiego sufitu czy małego pomieszczenia. Zamiast obszernych, cieszących się do niedawna wielką popularnością wykładzin, coraz więcej uwagi poświęca się dywanom i dywanikom, przy pomocy których jesteśmy w stanie wydzielić poszczególne strefy mieszkalne.

pokrewne artykuły