Wystrój naszego mieszkania powiewa monochromatyczną nudą? Czas to zmienić! Dla wszystkich zainteresowanych zmianą własnych czterech kątów, przedstawiamy trzy proste sposoby na urządzenie wnętrza w oryginalnej stylistyce.

Styl japoński

Japońskie aranżacje wnętrz opierają się na minimalizmie oraz prostocie. Mimo, że są oszczędne w swym wyrazie, nie mniej jednak perfekcyjnie dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Fundamentem aranżacji jest zestawianie kontrastującej bieli z czernią i delikatnym akcentem czerwieni. Dopełnieniem stylizacji są przesuwane ekrany, które zastępują miejsce ścianek działowych. Na podłodze umieszcza się specjalne maty, a całość wzbogaca drewnem, bambusem oraz papierem. W szczególności bambus jest chętnie wykorzystywanym motywem w japońskich aranżacjach, gdyż zarówno świetnie przedstawia się w roli roślinki w wazonie, jak i dekoracji okiennej. Całość dopełnia wizerunek niewielkich drzewek o nazwie bonsai.

Styl afrykański

Do podstawowych kolorów Afryki można zaliczyć czerwień, brąz oraz wszelkie ziemiste odcienie złota. Aby zatem wprowadzić powiew afrykańskiego klimatu do swojego wnętrza, należy jak najczęściej stosować te kolory, powtarzając je zarówno na ścianach, podłodze czy dodatkach. Ciekawym uzupełnieniem stylizacji są motywy zwierzęce oraz geometryczne wzory. Na ścianach nie może zabraknąć plemiennych masek, z kolei na ciężkich, kolonialnych meblach porozstawianych glinianych wazonów, mis czy drewnianych figur. Stosując afrykańską stylistykę, nasze wnętrza zyskają cieplejszy klimat, rodem z dzikiej sawanny.

Styl orientalny

We wnętrzach stylizowanych klimatem Dalekiego Wschodu, na pierwszy plan wysuwają się multikolorowe zdobienia oraz ornamenty. A zatem bogato zdobione meble oraz intensywne kolory (pomarańcz, zieleń, turkus, fiolet czy czerwień) stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrz stylizowanych Orientem. Duży udział w budowaniu atmosfery odgrywa światło, występujące w postaci ażurowych lamp oraz licznych kadzidełek. Dodatkowo florystyczne i zwierzęce motywy, ornamenty na poduszkach oraz Budda uzupełnią specyficzny nastrój, którego inspiracją jest podróż do Indii.

pokrewne artykuły