Meble posiadają rozmaite zastosowanie – jedne służą przechowywaniu rzeczy, inne z kolei pomagają nam wypocząć. Ten element wyposażenia traktujemy jednak w kategoriach czysto praktycznych, często zapominając że równie dobrze mogą spełniać funkcję dekoracyjną. Mimo to poszukując mebli do swojego mieszkania, często zgadzamy się na to, co akurat jest dostępne w ofercie. W efekcie kupujemy mebel, który choć dobrze sprawdza się w codziennej eksploatacji, to jednak daleko mu do atrakcyjności. Wówczas na ratunek przychodzą nam naklejki…

Zastosowanie naklejek

Naklejki na meble cechuje ogrom zalet. Podkreślić należy, że nie tylko skutecznie sprawdzają się w roli metamorfozy przedmiotów, na które nie możemy już patrzeć, a ze względów ekonomicznych nie stać nas na kupno nowych. Naklejki przydatne okazują się również wtedy, gdy jakimś domowym przedmiotom pragniemy nadać indywidualnego charakteru.

Dlaczego warto wybrać naklejki do odnowy opatrzonych mebli? Bo w przeciwieństwie do farby, która jest potwornie trudna w czyszczeniu, są łatwe w aplikacji oraz bezproblemowe w utrzymaniu. Aby utrzymać je w czystości, wystarczy wilgotna szmatka z odrobiną płynu do naczyń.

naklejki na meble

Wybieramy wzór

Czym się kierować przy wyborze określonego motywu na naklejkę? Przede wszystkimi swoimi preferencjami – zastosowany wzór musi nam się podobać. W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę, aby spełniał kilka kryteriów. I tak, jeśli dekorowany mebel posiada wiele gałek czy uchwytów, wówczas najlepszą propozycję będzie stanowił wzór abstrakcyjny, florystyczny lub pejzaż, który skutecznie je zatuszuje. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na prawidłowość linii wzoru. Ważne jest, aby pokrywały się z kształtem mebla. Dlatego drzwi dużej szafy najlepiej komponują się z liniami pionowymi, komody zaś z poziomymi.

naklejki na meble II

pokrewne artykuły