Jednym z najszybszych sposobów na całkowitą zmianę wystroju salonu jest zastosowanie naklejek ściennych. Zaletą tej dekoracji jest uniwersalność albowiem równie dobrze sprawdzi się w pokoju gościnnym, jak i w kuchni, przedpokoju, pokoju dziecięcym czy sypialni. Na rynku najczęściej można spotkać naklejki produkowane na folii, ale równie dobrze można zakupić te welurowe. Jeśli nasza głowa jest pełna pomysłów, wówczas zamiast przyklejania ich na ścianę, można okleić nimi lustro, meble czy okna.

Słów kilka o naklejkach ściennych

Do produkcji naklejek ściennych używana jest folia PCW – skrót od polichlorku winylu, która także określana jest mianem winylowej. Folia oryginalnie pokrywana jest warstwą kleju, aby możliwe było jej naniesienie na wybraną powierzchnię.

Do największych atutów naklejek ściennych zaliczana jest ich usuwalność, co znaczy że po jej usunięciu na powierzchni nie pozostaną nieestetycznie wyglądające i trudne do zmycia ślady. Folie używane do ozdabiania wnętrz cechują się bogactwem wzorów, kolorów oraz różnym sposobem wykończenia powierzchni. Mogą być błyszczące oraz matowe. Mimo, że do produkcji naklejek używa się nowoczesnych technologii, to jednak naniesione wzory w wielu przypadkach stanowią odwołanie do tradycji. Jako przykład mogą stanowić naklejki ścienne motywem nawiązujące do sztuki ludowej. Do dekoracji salonu sprawdzą się idealnie, zarówno jak ponadczasowe kwiaty, drzewa, dmuchawce czy zwierzęta w najróżniejszych odsłonach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz wystroju pomieszczenia.

Naklejki – bezproblemowa dekoracja ścian

 Naklejki ścienne mają również to do siebie, że nie sprawiają ich właścicielom żadnych problemów w czyszczeniu. Jako, że folia jest wodoodporna, podobnie zresztą jak klej umożliwiający jej przyklejenie, dane motywy można do woli czyścić i przecierać, posługując się wilgotnymi szmatkami. Równie łatwe jest usuwanie naklejki, która nam się znudziła. Wystarczy ją delikatnie podważyć i powoli oderwać.

pokrewne artykuły