Dzieci nie lubią nudy. Podobnie zresztą jak dorośli. Dlatego pokój dziecięcy warto od czasu do czasu nieco odmienić. A w tym zakresie idealnie pomogą nam ponadczasowe naklejki, które posłużą zarówno jako dekoracja ściany, a także miarka wzrostu czy tablica do zapisywania ważnych notatek. A do tego jasne tło, dla lepszego podkreślenia wybranego motywu.

Jak wybrać naklejkę ścienną do pokoju dziecka?

Przy wyborze naklejki ściennej nie warto kierować się jedynie preferencjami dziecka, bo te zmieniają się z roku na rok. Już niebawem nasza słodka dziewczynka wyrośnie z misiów, wróżek i księżniczek, podczas gdy syn zacznie wykazywać inne zainteresowania niż zamiłowanie do bajkowych superbohaterów. Dlatego można zdecydować się na bardziej „dorosłe” naklejki ścienne lub uniwersalne, o praktycznym zastosowaniu. Na rynku dostępne są nalepki w wielu wariantach kolorystycznych oraz wymiarowych, aby dopasowanie ich zarówno do małego, jak i dużego pomieszczenia nie było problemem.

Jak nakleić?

Montaż naklejki ściennej nie jest skomplikowany i poradzi sobie z nim każdy, nawet mało wprawny majsterkowicz. Przede wszystkim należy upewnić się, że powierzchnia, na której ma znajdować się naklejka jest czysta oraz sucha. Wzór naklejamy delikatnie, na bieżąco usuwając tworzące się bąbelki powietrza. W tym celu świetnie sprawdzi się profesjonalna rakla lub miękka szmatka czy też wałek. Oprócz klasycznych naklejek, montowanych w tradycyjny sposób, na rynku dostępne są również naklejki ścienne z folii winylowej. W tym przypadku konieczny będzie nieco większy wysiłek, ponieważ wzór umieszczany jest na folii transportowej o mniejszym działaniu kleju, którą po naniesieniu na ścianę należy usunąć.

Niektóre naklejki ścienne charakteryzują się wielokrotnym zastosowaniem, co oznacza, że w zależności od naszych osobistych upodobań można je dowolnie odklejać i przenosić w inne miejsca.

 

 

pokrewne artykuły