Początkowo mogłoby się wydawać, że w kategorii naklejek jako przedmiotów służących dekoracji mieszkań zostało powiedziane już wszystko. Tymczasem prawda okazuje się zupełnie inna, o czym zresztą świadczy poniższy wpis. Przedstawimy inne możliwość nalepek, które podniosą atrakcyjność mieszkania, jednocześnie wpuszczając do niego oryginalnej atmosfery.

Naklejka w roli zagłówka? Czemu nie!

Obecnie rekordy popularności biją „zagłowia” wykonane techniką DIY. Można w tym celu użyć tekturowego papieru w dowolnie wybranym przez siebie kolorze, przestrzennych dekoracji albo dekoracyjnych naklejek. Wówczas w oka mgnieniu wyczarujemy efekt zagłowia w łóżku, które oryginalnie nie zostało w nie wyposażone.

wezgłowie

Pałacowa lampa

Starej, opatrzonej już przez wszystkich domowników lampy nie trzeba wyrzucać! Przy użyciu dekoracyjnych wzorów z naklejek tchniemy w nią nowe życie, dzięki czemu na nowo zyska swój dawny blask.

Mini ściąga do użytku powszechnego

Zaletą naklejek jest bez wątpienia ich różnorodny charakter. Podczas, gdy jedne będą stanowiły ozdobę samą w sobie, inne poszczycą się funkcjonalnym zastosowaniem. Dzięki temu pokój ucznia można przyozdobić tabliczką mnożenia lub alfabetem, a w kuchni zawiesić ciągle zapominany przepis na ulubione rodzinne ciasto.

Tapeta na próbę

Intensywne, energetyczne wzory ścienne stanowią niewątpliwie szalenie ciekawą alternatywę. Jednak nie wszyscy z nas mogą być przekonani o zasadności zastosowania ich we własnym wnętrzu. Aby zatem sprawdzić, czy wybrane dekoracje przypadną nam do gustu i nie ulegną znudzeniu po kilku miesiącach, można wypróbować naklejki, których efekt przybliży nas do pierwotnie zakładanej aranżacji. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności przeprowadzania remontu, jeśli wybrany wzór będzie daleki od naszych oczekiwań.

kwiaty

Gustowne półki nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz

Oklejanie frontów mebli jest powszechnie wykorzystywanym zabiegiem, nadającym starym meblom nowego wyglądu. Jeśli jednak pragniemy dodać naszej komodzie jeszcze oryginalniejszego charakteru, oklejmy naklejkami również jej wnętrze. Decydując się na takie rozwiązanie można wykorzystać bardziej intrygujący motyw, gdyż między książkami będzie mniej rzucający się w oczy.

pokrewne artykuły