Obrazy są jednym z tych dodatków uzupełniających wnętrze, po które chętnie sięgają styliści i projektanci mieszkań. Co wpływa na tak wielką popularność? Przede wszystkim ogromna różnorodność tematyczna, albowiem oprócz szerokiego wachlarza kolorów i formatów, charakteryzują się obszerną tematyką.

Ta różnorodność stylistyczna sprawia, że dobór odpowiedniego obrazu do danego pomieszczenia nie stanowi większego problemu. Jego wkomponowanie w wolną przestrzeń i dostosowanie do kolorystyki i stylistyki wnętrza staje się przyjemnym zabiegiem dekoratorskim. Poza tym, obraz to zawsze symbol sztuki artystycznej, który wnosi do każdego pomieszczenia powiew luksusowego prestiżu, znacznie przekraczającego większość codziennych potrzeb.

Nagie brzozy

Współczesne obrazy na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne obrazy ścienne różnią się stylistycznie od tych, które na co dzień możemy podziwiać w galeriach sztuki czy na licznych wystawach. To kompozycje odzwierciedlające rzeczywiste fotografie, w tym również ukazujące wzory abstrakcyjne czy te tworzone komputerowo. To, co łączy wszystkie te dekoracje to bez wątpienia ogromna dostępność, ponieważ te drukowane na kanwie czy winylu stanowią bardziej atrakcyjną cenowo propozycję niż te malowane ręcznie. Wszystko to sprawia, że są dostępne dla wielu zwykłych ludzi.

Dmuchawiec w trybie makro

Tematyka współczesnych obrazów

Mając na myśli nowoczesne obrazy, warto nadmienić w tym miejscu nie tylko ich tematykę, ale również fakt, że bardzo dobrze wpisują się w trendy współczesnych aranżacji wnętrz. Oprócz standardowych kategorii, takich jak pejzaże, krajobrazy czy przyroda w szeroko rozumianym aspekcie, możemy wymienić również fotografie przedstawiające wielkie metropolie. Dzisiejsze możliwości techniki pozwalają na tworzenie rozmaitych dzieł, których ogranicznikiem jest ludzka wyobraźnia, kreatywność, a także umiejętność posługiwania się nowoczesnym sprzętem.

pokrewne artykuły