Obraz w mieszkaniu powinien spełnić wiele cech. Nie tylko tych estetycznych, ale również osobowościowych. To właśnie poprzez umiejętne zestawienie dekoracji można w doskonały sposób wyrazić samego siebie, a także wyczarować przestrzeń, dzięki której w najlepszy sposób oddamy kłębiące się w nas uczucia.

Z tego powodu wybór określonego obrazu nie może być przypadkowy. Przed jego zakupem warto na spokojnie zastanowić się nad grafiką.

Piękno obrazów na płótnie

Wielu z nas może się zastanawiać, na czym polega piękno obrazów na płótnie. I nie ma znaczenia, czy jest to zwykła reprodukcja znanego artysty czy też urokliwy widok na górskie szczyty. W każdym przypadku wygląda równie perfekcyjnie. Ich niewątpliwą zaletą jest urok, jaki posiadają, dzięki któremu swoje mieszkanie możemy przeistoczyć w małe, choć niezwykle urokliwe wnętrze, będące odzwierciedleniem nas samych. Dzięki obrazom można całkowicie zmienić wystrój mieszkania.

Wybór określonego motywu – czym się kierować?

Niestety, nie ma sztywnych zasad, którymi można byłoby się kierować przy wyborze obrazu. Wiele zależy od naszych osobistych preferencji. Dla jednych urokliwą grafikę będzie stanowić pejzaż lub martwa natura, podczas gdy do innych bardziej będzie przemawiała sztuka abstrakcyjna. Są jednak motywy, można byłoby powiedzieć – ponadczasowe, które idealnie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach. Mowa oczywiście o kobiecym akcie oraz o krajobrazach.

W pokoikach dziecięcych idealnie sprawdzą się kolaże oraz grafiki. Z kolei w kuchni warto postawić na wyraźny akcent, który ożywi całe wnętrze. Bez względu jednak na to, jaki ostatecznie motyw wybierzemy, musimy pamiętać, że wybrany obraz to przede wszystkim nam musi się podobać. Optymalnie jest, jeśli będzie wzbudzać emocje, intrygować, ale nie przytłaczać. Obraz na płótnie powinien być manifestem nas samych oraz nośnikiem – ważnego dla domowników – przekazu.

pokrewne artykuły