Przestronne mieszkanie dla wielu właścicieli masowego budownictwa stanowi najskrytsze marzenie. Niestety, nie każdy z nas posiada odpowiednie zaplecze finansowe, aby przeprowadzić się do obszernego domku jednorodzinnego. Jak zatem poradzić sobie w obecnej sytuacji i pogodzić ten fakt z potrzebą odczuwania dużej przestrzeni? Skoro nie mamy możliwości, aby zmienić rzeczywistość, spróbujmy ją oszukać!

Pomocne w tym celu będzie zastosowanie kilku dekoratorskich trików, dzięki którym ściany wydadzą się większe, a przez to – przestronniejsze. Jednym z nich jest zastosowanie obrazów 3D.

Dekoratorskie właściwości obrazów 3D

To, co jest charakterystyczne dla obrazów 3D to ukazanie na nich perspektywicznego widoku, którego daleki horyzont wywiera na obserwatorze chęć przedostania się na zewnątrz. W efekcie staje się przedłużeniem rzeczywistości, wywołując optyczne wrażenie przestronności. Mieszkanie udekorowane tym rodzajem fotografii sprawia, że staje się większe, bardziej wygodne i klimatyczne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się obrazy 3D?

Dla podniesienia atrakcyjności obrazów 3D, zaleca się ich zawieszenie na wprost od wejścia do kuchni czy pokoju – tak, aby były zauważone jeszcze zanim przekroczy się ich próg. Najlepsze efekty wywierają wtedy, gdy są dużych rozmiarów, dlatego równie pożądaną lokalizacją jest pusta przestrzeń za sofą, kanapą czy łóżkiem. Wówczas optycznie powiększają wnętrze i dodatkowo je dekorują. Dla otrzymanie najciekawszych kompozycji zaleca się, aby wybrany obraz 3D był kolorystycznie dopasowany do całości pomieszczenia – przynajmniej do kolorów ścian.

Tematyka obrazów

Dostępna na rynku tematyka obrazów 3D jest na tyle imponująca, że z pewnością każdy będzie mógł znaleźć taką kompozycję, która najlepiej odzwierciedli jego oczekiwania. Uliczki, alejki, owiane tajemnicą korytarze czy przejścia idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu retro i klasycznych. Tradycyjne wnętrza idealnie komponują się z leśnymi zaułkami, schodami, tunelami, czy krajobrazami, podczas gdy w nowoczesnych mieszkaniach najbardziej pożądane okażą się kompozycje abstrakcyjne czy posiadające głębię.

pokrewne artykuły