Florystyczna tematyka aranżacji wnętrz już od lat cieszy się szerokim zainteresowaniem. Duży udział w tym zakresie odgrywa ogromne zróżnicowanie formy, kolorystyki czy charakteru, dzięki czemu za każdym razem możemy wyczarować odmienny dodatek pasujący do niemal każdego pomieszczenia.

Szeroki wachlarz kwiatowych gatunków oraz sposób ich ujęcia w kadrze obiektywu sprawia, że każda dekoracja wyróżnia się innym klimatem. Świetnym przykładem tych twierdzeń jest odmienność wrażeń, jakie zapewni pąk czerwonych tulipanów i subtelny bukiecik polnych stokrotek…

Wrzosy nie tylko w lesie, ale również w domu

Wśród gatunków kwiatów, które mogą poszczycić się wiernym gronem zwolenników, należy zaliczyć wrzosy. Ich atutem jest umiejętność wykreowania osobliwego klimatu. Przywołują na myśl atmosferę wiejskiego klimatu, lasu, czy wczesnej, złotej jesieni. Świetnie prezentują się zarówno solo, jak i w towarzystwie bukiecików składających się z ziół i aromatycznego suszu. Jeśli zatem pragniemy wyczarować w swoim mieszkaniu atmosferę rodem z wiejskiego klimatu, spacerów na grzyby i obcowania z naturą, wzbogacenie wystroju mieszkania widokiem wrzosów będzie najlepszą z możliwych propozycji.

Wrzosy jako dodatek do wnętrz rustykalnych

Wrzosy jako kwiaty stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrz klasycznych, rustykalnych. Swojski klimat, jaki wprowadzają do domowych przestrzeni, przywołuje na myśl skojarzenia długowieczności, siły i zdrowego charakteru, które mogą przetrwać w niezmienionym stanie, zarówno w wazonie z wodą, jak i postaci zasuszonej. Wrzosowe kwiaty są zdrowe i naturalne, podobnie jak życie na wsi, w bliskim sąsiedztwie natury i czystego powietrza.

Wrzosy, z uwagi na swój fioletowy kolor oraz osobliwy charakter, stanowią także chętnie wykorzystywaną propozycję we wnętrzach urządzonych w klimacie prowansalskim.

Do jakich pomieszczeń pasują?

Obrazy z wrzosami stanowią doskonały dodatek do kuchni i łazienki. Z uwagi na swój uspakajający kolor, mogą być wykorzystywane jako uzupełnienie salonu lub sypialni.

pokrewne artykuły