W okresie zimowym w szczególności doceniamy przytulny charakter wnętrz, w jakich przebywamy. Z uwagi na odpowiednią aranżację, domowym przestrzeniom możemy nadać cieplejszego klimatu. Duży udział w tym zakresie odgrywają tkaniny, dywany, poduszki i oświetlenie.

Podłoga

Bez względu na rodzaj materiału posadzkowego, zimą warto zdecydować się na dywan. W zależności od preferencji, może być wykonany z włókien sztucznych, elastycznych, sprężystych wełnianych czy tych wyprodukowanych z owczej wełny. Mile widziane są również dywany z długim włosiem, typu shaggy, które są puszyste i ciepłe.

Ściany

Na wrażenie przytulności wpływ ma również kolorystyka ścian oraz materiał wykończeniowy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest pokrywanie ich farbami w ciepłych odcieniach beżu, pomarańczy i żółci. Równie polecanym zabiegiem jest stosowanie tapet winylowych lub papierowych.

Poduchy

Nic bardziej nie decyduje o ciepłym klimacie wnętrz jak obecność wszelkiego rodzaju poduch i poduszeczek. Mogą pojawić się dosłownie wszędzie, począwszy od kanap, po fotele i krzesła – różnej wielkości i elementach wzorniczych.

Materiały

Tkaniny stanowią jeden z chętniej wykorzystywanych materiałów do budowania przytulnego charakteru wnętrz. W okresie zimowym fenomenalnie sprawdzają się grube, mięsiste tkaniny, np. sztruks, żakard, welur. Uszyte z nich zasłony nie tylko dodadzą ciepła, ale również wyciszą. Równie polecanym zabiegiem jest dekorowanie stołów obrusami.

Światło

Trudno mówić o zimie nie uwzględniając kwestii związanej z oświetleniem. Wywiera wpływ nie tylko funkcjonalny, ale również budujący nastrój. Poza lampami centralnymi, ważnym elementem są lampy punktowe, które dają rozproszone światło, kreujące intymny charakter wnętrz. Równie mile widziane są świece, najlepiej te występujące w wielu różnorodnych wymiarach.

pokrewne artykuły