Zegar wcale nie musi kojarzyć nam się z upływającym czasem. Od dziś może również zdobić mieszkania. Mając w zasięgu wzroku gigantyczny czasomierz, wnętrze zyska nowoczesnego i oryginalnego charakteru.

Ogromne zegary ścienne coraz częściej zdobią modernistyczne aranżacje. To, co jest nietypowe dla tego przedmiotu, czyli rozmiar oraz forma, w decydującym zakresie wpływa na wielkoformatowość dekoracji, kształtującą mieszkalną atmosferę.

Dlaczego warto skusić się na ogromny zegar?

Do głównych zalet tej ściennej ozdoby można zaliczyć wysoką wartość dekoracyjną. Idealnie zastąpi wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak obrazy czy ramki. W efekcie staje się oryginalnym i zachwycającym w swej prostocie elementem podkreślającym wystrój wnętrza. Zegary o nietypowej kubaturze budzą skojarzenia dużych czasomierzy, jakie można było spotkać w obiektach użyteczności publicznej, takich jak stacje kolejowe czy wieże zegarowe. Z tego powodu są tak mile widzianym dodatkiem uzupełniającym wystrój pomieszczeń utrzymanych w stylistyce loftowej.

Idealne miejsce dla dużego zegara

Decydując się na ogromny zegar musimy pamiętać o jego odpowiednim ustawieniu. Najbardziej mile widzianym miejscem do jego powieszenia jest ściana o jednolitym kolorze. Wzorzyste, multikolorowe tapety nie stanowią najlepszego tła dla modułowych elementów zegara. Ich największą zaletą jest duża widoczność, która nie może być przytłoczona aranżacją pomieszczenia. Dlatego wszelkiego rodzaju dodatki oraz motywy wykorzystane w adaptacji wnętrza muszą być zestawiane ze sobą na zasadzie podobieństwa i spójności.

 

W odpowiedzi na duże zainteresowanie klientów wielkoformatowymi zegarami, projektanci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz to nowocześniejszych kompozycji. W sprzedaży dostępne są modele do samodzielnej instalacji oraz gotowe tarcze z finezyjnymi ramkami. A wszystko to w średnicy rozpoczynającej się od 50 cm.

 

 

 

 

pokrewne artykuły