Sypialnia to najbardziej klimatyczne i zarazem prywatne miejsce w całym mieszkaniu. Wiele osób twierdzi, że jej aranżacja stanowi odzwierciedlenie naszej osobowości. Gwarantuje relaks, odpoczynek, a także chwilę oddechu od otaczającej rzeczywistości.

Ważnym elementem warunkującym przyjemność jej użytkowania to oświetlenie. W tym zakresie warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak: natężenie, barwę, rodzaj i ilość źródeł światła.

Oświetlenie górne

Choć oświetlenie górne jest stosunkowo przydatne to jednak mało praktyczne. Idealnie sprawdzi się podczas sprzątania, a nie jako element podnoszący intymny charakter wnętrza. W małych przestrzeniach idealnie sprawdzą się lampy, których światło skierowane jest na górę, podczas gdy lampy wiszące wprowadzają do pomieszczenia łagodny nastrój.

Oświetlenie punktowe

Jakie zatem światło charakteryzuje się największą funkcjonalnością? Oczywiście oprawy punktowe z halogenów, które kreują we wnętrzu osobliwą atmosferę, jednocześnie podkreślając wybrane elementy aranżacji.

Lampki nocne

Standardowym elementem wyposażenia każdej sypialni, bez względu na rodzaj zastosowanej w niej stylistyki są niewątpliwie lampki nocne przy łóżku. Przy ich udziale możliwe jest poczytanie książki przed snem czy skorzystanie z komputera. W przypadku, gdy dysponujemy małym pomieszczeniem, wówczas przydatny może okazać się kinkiet na ścianie lub oświetlenie punktowe w formie listwy nad łóżkiem.

Najmodniejsze lampy w 2016 roku

Absolutnym hitem roku 2016 są lampy utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce, nawiązujące do kolorów ziemi. Ich atutem jest fakt, że podkreślają wnętrze, wprowadzając do niego światło. W efekcie, sypialnia zyskuje wrażenie przestronności, obszerności i wszechobecnego blasku.

Kolejną nowinką modową są lampy zwisające z sufitu, które coraz odważniej wypierają z obiegu lampki nocne przy łóżku. To niewątpliwie niezwykle nowoczesne rozwiązanie, jednak nieco dyskusyjne, jeśli chodzi o wygodę użytkowania.

pokrewne artykuły