Wspomnienia, w szczególności te miłe, budzące w nas przyjemne skojarzenia, są godne utrwalenia. Bez względu na to, w jakiej formie to uczynimy, zawsze będziemy mieli do czego wracać i wspominać. Nie ulega wątpliwości, że szczególnie wspomnienia wakacyjne, spędzone w gronie rodziny, z dala od domu, budzą w nas takie emocje. Zagraniczny, powiewający egzotyką wyjazd, niejednokrotnie upragniony i pozwalający na oderwanie się od codzienności stanowi doskonałą okazję do zachowania bajecznych chwil, do których chętnie będziemy wracali po przyjeździe do domu.

Nieodłącznym towarzyszem takich wypraw jest aparat, który uwiecznia wspomnienia w rodzinnych albumach czy komputerowych zbiorach fotografii. Jeśli jednak zdecydujemy się na wydruk zdjęcia w formacie XXL, zyskamy sympatyczną dekorację, która w roli fototapety, plakatu czy obrazu posłuży nam jako dekoracja salonu.

Rodzinne zdjęcie jako dekoracja mieszkania

Wiele współczesnych modeli aparatów fotograficznych umożliwia wykonanie amatorskiego zdjęcia w dobrej jakości. Dzięki czemu sprawdzi się w roli ściennej dekoracji. I choć nie będą tak doskonałe jak profesjonalne sesje fotograficzne to jednak fakt samodzielnego wykonania takiej fotografii z pewnością zrekompensuje te niewielkie niedociągnięcia. Należy jednak pamiętać, że nawet średniej jakości zdjęcie, przekazane w ręce doświadczonego grafika będzie potrafiło zdziałać cuda i usunie pewne jego techniczne mankamenty.

Zasady robienia dobrych zdjęć

  1. Kluczową sprawą przy wykonywaniu profesjonalnych zdjęć jest rozdzielczość. Choć jakość robocza zezwala nam na zrobienie wielu fotografii, nie zapewnią one odpowiedniej ostrości dużego formatu. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jakość, a nie na ilość.
  2. Postarajmy się wykonywać zdjęcia na statywie. Wówczas zapewnimy odpowiedni poziom oparcia, co przełoży się na lepszą ostrość fotografii.
  3. Unikajmy robienia zdjęć pod słońce.

pokrewne artykuły