Pokój dla nastolatka to nie tylko miejsce do spania oraz odrabiania lekcji. To również przestrzeń służąca spotkaniom z przyjaciółmi, ale również budująca bezpieczeństwo oraz chroniąca przed wszelkimi zmartwieniami. Wszystko to sprawia, że dorastającemu człowiekowi powinniśmy dać pełną swobodę do wyrażania siebie oraz własnych poglądów. Tylko wtedy będzie czuł się równie dobrze w samotności, jak i w otoczeniu znajomych.

Wybór motywu przewodniego

Choć nastolatkowie są bardziej stateczni w wyborze swoich zainteresowań, to jednak warto byłoby wybrać takie dekoracje, które z powodzeniem wystarczą im na wiele lat. Takie rozwiązanie jest możliwe do osiągnięcia, jeśli wzbogacimy wystrój ściany naszej latorośli o intensywny, ale nie narzucający się wzór, będący otoczką dla innych, zmieniających się dekoracji.

wyspa

samochód

Jeśli pod naszym dachem mieszka zdecydowany oraz skłonny do negocjacji nastolatek, wówczas wspólne wybranie motywu przewodniego może być niesamowicie ciekawym zadaniem. Motyw podróży dla zapalonego turysty, dyscyplin sportowych czy też akcent florystyczny – w tym zakresie ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Inną, równie ciekawą alternatywą jest wybór spersonalizowanej fototapety, zaprojektowanej zgodnie z naszym własnym pomysłem.

Schowki na różne drobiazgi

Planując wyposażenie pokoju nastolatka, nie może w nim zabraknąć licznych skrytek pozwalających na ukrycie książek, zeszytów, płyt czy tez innych drobiazgów, bez których zbuntowany nastolatek nie wyobrażałby sobie życia. Świetnie w tym celu sprawdzą się wszelkiego typu kosze, pudełka, które w znacznym zakresie pomogą wprowadzić do pomieszczenia ład i porządek.

Bez mebli ani rusz

W okresie dojrzewanie coraz bardziej istotny staje się wygląd. Dlatego posiadanie pojemnej szafy z lustrem staje się absolutną koniecznością – zarówno w pokoju dziewczyny, jak i chłopaka. I do tego łóżko, najlepiej duże, wygodne, udekorowane niezliczoną ilością poduszek oraz wzbogacone o stylową narzutę.

pokrewne artykuły