Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Zamiast typowych prezentów, w postaci zabawek czy innych akcesoriów, które po kilku minutach wylądują w kącie, warto postawić na praktyczniejsze rozwiązanie. Mowa w tym przypadku o remoncie pokoju dziecka, który z pewnością ucieszy każdego małego smyka. Jeśli będzie odzwierciedleniem pasji i zainteresowań malucha zyskamy pewność, że będzie to najlepszy podarunek z możliwych. Jak zatem tego dokonać?

Nie jest niespodzianką fakt, że zdecydowana większość chłopców lubi sport, a w szczególności piłkę nożną. Dlatego aranżując dziecięcą przestrzeń w piłkarskie boisko, z pewnością zyskamy zadowolenie i sympatię maluchów. Prezentujemy zatem garść przydatnych inspiracji do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni dla smyka.

Ściany

Najlepszym i zarazem najszybszym sposobem wprowadzenia do wnętrza wybranego motywu przewodniego jest zamontowanie fototapety. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu grafik, przedstawiających zarówno murawę piłkarską, boisko sportowe, trybuny czy piłkarzy. Tego typu fotografia posiada jeszcze jedną cechę. Doskonale zmienia proporcje mieszkania. A nietrudno się domyśleć, że znaczna część pokoików dziecięcych nie należy do największych. Alternatywą dla fototapet mogą być naklejki imitujące futbolowe zainteresowania smyka.

Światło i podłoga

Należy pamiętać, że pokój małego piłkarza to również przestrzeń stworzona do nauki. Ważnym elementem jest zatem odpowiednie oświetlenie. Na szczęście możemy pogodzić aspekty dekoracyjne z funkcjonalnymi, wybierając lampę nawiązującą do futbollowych zainteresowań naszego dziecka.

Piłkarz

Na podłodze zaś świetnie komponować się będzie sztuczna trawa. Jest nie tylko miękka, ale również wygodna. Dodatkowo wygląda jak prawdziwa murawa piłkarska, dlatego świetnie komponuje się z pozostałym wyposażeniem.

Naklejka z piłkarzem

Umeblowanie

W sklepach znajdziemy szeroki wybór mebli nawiązujących do piłkarskiej aranżacji. Można zaopatrzyć się w szafki w zielonym kolorze, zdobione kształtem piłek czy zarysem boiska piłkarskiego. Uzupełnieniem całości będzie duży puff imitujący piłkę oraz łóżko przypominające bramkę.

pokrewne artykuły