Nie ulega wątpliwości, że natura jest jednym z najbardziej wdzięcznych motywów wykorzystywanych w kategorii aranżacji wnętrz. Nie tylko pozytywnie wpływa na odbiór całej stylizacji, ale również relaksuje, wprawiając w stan przyjemnego odprężenia.

Możliwości wykorzystania obrazów natury jest nieskończenie wiele. Na ścianie mogą pojawiać się w wielu różnorodnych odsłonach, zaczynając od fantazyjnych krajobrazów, po kwiaty czy drzewa. Jedną z odsłon jest również trawa, która jest kategorią dość specyficzną w swej wymowie, ale również bardzo wyjątkową. Jej popularność wynika z nieograniczonych możliwości wykorzystania.

fototapeta-04x-rosa-na-lisciach-4328_17491

W kolekcji fotografii przedstawiających trawę możemy znaleźć zarówno grafiki zachwycające nas intensywnością zieleni, jak również kompozycje wzbogacone o dodatek orzeźwiających kropli, w postaci porannej rosy, która nie tylko podnosi walory dekoracyjne całej dekoracji, ale również budzi specyficzne skojarzenia. Widok rosy na trawie jest typowy dla letnich poranków, kiedy nocna wilgoć ulega skropleniu pod wpływem wakacyjnego słońca. Niemalże od razu w naszych umysłach rodzi się zatem wspomnienie upalnego dnia, do którego niestety jeszcze musimy poczekać. Taka perspektywa wzbudza w nas przyjemne, bardziej optymistyczne skojarzenia, napełniające energią i siłą do działania.

fototapeta-04x-rosa-na-lisciach-4329_17492

Fotografia trawa z rosą ukazana w dominującym odcieniu zieleni wywiera szalenie istotny wpływ na naszą psychikę, dzięki czemu bardzo dobrze czujemy się w jej towarzystwie, relaksujemy się i nabieramy dystansu do wszelkich otaczających nas kłopotów dnia codziennego. To również ulga dla naszych oczu, w szczególności wtedy, kiedy większość czasu spędzamy przed monitorem komputera lub bardzo dużo czytamy. Decydując się zatem na motyw trawy z rosą zyskujemy pewność, że wnętrze nabierze energetycznej świeżości, jak również stanie się elementem ułatwiającym oderwanie się od licznych stresów.

pokrewne artykuły