O ile aranżacja dużych, przestronnych pomieszczeń jest dla jego użytkownika niebywałą przyjemnością, tak posiadacze małych, nieco ciasnych kawalerek nie mają zbyt wielu powodów, aby tryskać z tego powodu wielkim entuzjazmem. Jednak można to zmienić, a wszystko to dzięki prostym trikom, które optycznie zmienią proporcje mieszkania, czyniąc je przestronniejszym i wygodniejszym.

Jak optycznie powiększyć wnętrze? Oczywiście za pomocą fototapet!

Nie ulega wątpliwości, że współczesne wersje fototapet przeżywają swój renesans. Spełniają wiele funkcji, ale nie tylko dekoratorskich, mających bezpośrednie przełożenie na odbiór danego pomieszczenia, ale również praktyczne. Niewiele osób może zdawać sobie sprawę, że tak jak odpowiednio dobrany kolor ścian do wnętrza czyni je optycznie większym, tak równie podobny efekt możliwy jest do uzyskania dzięki zastosowaniu fototapet.

Chcąc sprawić, aby nasze mieszkanie stało się przestronniejsze, musimy zdecydować się na kupno fototapety panoramicznej. Ich zaletą, obok oczywiście optycznego powiększania jest fakt, że nadaje się do wszystkich pomieszczeń, nawet do kuchni i łazienki! Ich trójwymiarowy charakter sprawia, że może przybierać postać wspomnianej wcześniej fototapety panoramicznej albo perspektywicznej. W kategorii motywów cieszących się największą popularnością możemy wyróżnić widoki na miasta – zarówno w wersji monochromatycznej, jak i kolorowej, podcienie, a także wąskie alejki. Z kolei takie dekory, jak przyroda w postaci ukwieconych łąk, parkowych uliczek czy nadmorskich widoków stosuje się najczęściej w niewielkich sypialniach. Taki motyw na ścianie nie tylko optycznie powiększy wnętrze, ale uczyni je również bardziej optymistycznym i nastrojowym.

Fototapeta także na drzwi

Równie ciekawym wariantem grafiki wielkoformatowej są fototapety przyklejane na drzwi. Dodatkowo można je wykorzystać także w ciasnych wnękach, na całych ścianach lub tylko na wybranych jej elementach.

pokrewne artykuły