Powiew wielkomiejskości na wyciągnięcie ręki

Wielkomiejski klimat najlepiej poznać po szybkim tempie życia oraz po ogromnej mieszance kulturowej. Jeśli zatem bliska jest nam tego typu atmosfera, koniecznie powinniśmy sięgnąć po dekoracje nawiązujące do miejskiego szyku.

Wybierając fototapetę jako motyw przewodni domowej aranżacji zyskamy pewność, że w jednej chwili nudne i nieco monochromatyczne wnętrze przemieni się w tętniącą życiem przestrzeń.

Możliwości fototapety

Fototapeta to znany i lubiany przez wielu sposób na metamorfozę domowych wnętrz. Wysoka jakość wykonania z dbałością, o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół to niewątpliwie jej podstawowe cechy charakterystyczne. Z jej montażem poradzi sobie nawet mało wprawny majsterkowicz. Podobnie zresztą z demontażem, gdy tylko znudzi nam się wybrana wcześniej koncepcja.

Światowa metropolia na wyciągnięcie ręki

W zależności od indywidualnych oczekiwań, możemy zdecydować się na montaż wielkogabarytowej dekoracji obejmującej powierzchnię całej ściany lub mniejszego rozmiarowo obrazu. Na współczesnym rynku nie brakuje fotografii dostępnych z największych światowych metropolii, dzięki czemu ich wygląd możemy dostosować do osobistych preferencji.

Tik-tak, tik- tak…

Chcąc urządzić domową przestrzeń w myśl wielkomiejskiego szyku, nie może zabraknąć w nich oryginalnych zegarów. Bez względu na to, czy będą znajdowały się na wieżach lub peronach kolejowych – w każdym przypadku doskonale podkreślą nasze zamiłowanie do wielkich miast. Ten błahy z pozoru akcent doskonale podkreśli całą aranżację.

Pomyśl o innych dodatkach

Panoramę światowych metropolii podkreślą również małe dodatki. Mowa w tym przypadku o licznych figurkach umieszczonych na komodzie czy parapecie. Paryski nastrój uświetni widok wieży Eiffla, brytyjski klimat podkreśli charakterystyczna czerwona budka telefoniczna, podczas gdy miłośnik motoryzacji z powodzeniem może sięgnąć po żółtą taksówkę, zaczerpniętą z tętniących życiem ulic Nowego Jorku.

Już od wielu lat wielkie miasta stanowią skarbnicę pomysłów przy urządzaniu wnętrz. Jeśli zatem bliska naszemu sercu jest tego typu stylistyka, już dziś zastanówmy się nad dodatkami idealnie podkreślającymi szyk wielkich, światowych miast.

pokrewne artykuły