Prowansja – to szczególne miejsce na ziemi. Przekonali się o tym fakcie wszyscy ci, którzy choć raz mieli możliwość obejrzenia jej uroków na własne oczy. Zapierające dech w piersiach krajobrazy stały się inspiracją dla szerokiego grona artystów, którzy rozkochani malowniczym położeniem tego oryginalnego zakątka świata, postanowili dać upust swojej wyobraźni. Tak właśnie powstała urokliwa galeria fototapet w stylu prowansalskim, które od dziś mogą zdobić wnętrza naszych domów.

zboże i lawenda

Minimalistyczne spojrzenie na dekoracje

To, co w szczególności zasługuje na podkreślenie podczas omawiania fotografii w stylu prowansalskim to przede wszystkim niekwestionowany minimalizm. Przepych, okazałość i dostojność – tych cech z pewnością nie odnajdziemy w malowniczych zdjęciach Prowansji, ponieważ styl w szczególności stawia nacisk na minimalizm. Delikatne, pastelowe kolory wprowadzające do pomieszczenia nastrojowy, sielski klimat oraz w stopniu jak najmniej zaawansowanym zmieniona działalnością człowieka natura – to elementy podkreślające nietuzinkowy charakter wnętrz, których inspiracją tworzenia był lawendowy charakter Prowansji.

Lawenda na wiklinie

Uniwersalność zastosowania

Należy jednak wiedzieć, że dekoracje w stylu prowansalskim wcale nie muszą komponować się wyłącznie z prostymi, funkcjonalnymi wnętrzami. Równie świetnie sprawdzą się w innych pomieszczeniach, w których stonowana kolorystyka i nowoczesne dodatki będą pełniły główną rolę.

Główne cechy dekoracji prowansalskich

Fotografie nawiązujące do Prowansji bazują przede wszystkim na umiejętnym połączeniu lawendy, jasnych budynków oraz bajkowych landszaftów. Pomieszczenia urządzone w zgodzie z tą stylistyką są przestronne, uzupełnione drewnianymi meblami na kamiennej podłodze. Elementem uzupełniającym całość są urokliwe kadry przedstawiające prowansalski nastrój panujący w tej części świata.

Rosnąca lawenda

Podsumowując, styl prowansalski to niewątpliwie najlepsza propozycja dla osób ceniących spokojne, klimatyczne, uporządkowane wnętrza. Pastelowe kolory oraz jasna przestrzeń harmonijnie współgra z fototapetami w tym stylu.

pokrewne artykuły