Choć jesień wielu osobom kojarzy się z przenikliwym zimnem, deszczem i chłodem, w istocie może to być bardzo urocza pora roku. Głównie z powodu wielobarwności, jaką za sobą niesie. Wystarczy tylko spojrzeć na mieniące się kolorami liście drzew, spadające kasztany czy żołędzie.

Wszechogarniająca czerwień, brąz oraz pomarańcz z pewnością wniesie sporo radości podczas słotnych dni. W szczególności, kiedy zaprosimy je do wnętrza naszego mieszkania… Jak zatem pomysłowo udekorować dom na jesień? Propozycji jest wiele…

Wieniec dla powitania gości

Na przełomie ostatnich lat wielką popularnością cieszą się wieńce na drzwi, które już od progu witają zbliżających się gości. Choć w sklepach nie brakuje różnorodnych propozycji w tym zakresie, w istocie wykonać go możemy samodzielnie. Przy odrobinie chęci i cierpliwości będzie to prostsze niż nam się wydawało. Potrzebne będą kolorowe liście i drobne gałązki. Do tego drucik, przy pomocy którego uformujemy kształt wieńca oraz szczypta wyobraźni.

Świece dla podkreślenia kameralnego charakteru mieszkania

Świeczki posiadają tę zaletę, że w jednej chwili i bez nadmiernego trudu potrafią wyczarować w mieszkaniu nietuzinkowy klimat. Aby jednak jeszcze bardziej wydobyć z nich drzemiące piękno, warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. A w tym zakresie sprawdzi się świecznik wykonany z kawałka drzewa. Równie ciekawą propozycję stanowią słoiki z umieszczonymi wewnątrz tealightami, oplecionymi jesiennymi liśćmi, kasztanami czy żołędziami.

Ponadczasowa dynia

Choć dynia kojarzona jest głównie ze świętem Halloween, w istocie charakteryzuje się świetnymi walorami dekoracyjnymi. W sprzedaży możemy znaleźć dynie różnorodnych rozmiarów, których efekt wizualny możemy spotęgować poprzez fantazyjne wycięcia.

Kasztany w roli figurki

Wykonywanie ludzików z kasztanów czy żołędzi to niebanalna frajda dla dzieciaków. To również doskonała propozycja na dorosłych. Przy użyciu zapałek i kolorowych kartek możemy wyczarować urokliwe figurki. Jedyne, co nas w tym ogranicza to osobista wyobraźnia…

pokrewne artykuły