Polacy często lubią zmieniać wystrój swojego mieszkania, starając się aby było jeszcze ładniejsze i zarazem bardziej przytulne. O ile chętnie dokonujemy metamorfozy kuchni czy pokoi, tak z równie wielką przyjemnością decydujemy się na remont łazienki.

Nowe trendy łazienkowe

Projektanci i styliści wnętrz przekonują nas, że mieszkanie, choćby małe, może być przestronne. Sęk tkwi w sposobie jego aranżacji. Dlatego mile widzianym zabiegiem jest stosowanie wszelkich trików mających za zadanie optyczne powiększenie wnętrz. W przypadku łazienek, często stosowanym zabiegiem jest montaż maksymalnie dużych luster i odpowiedniego oświetlenia, które w dużym stopniu buduje końcowy efekt aranżacji. Do tego dochodzi kwestia doboru armatury łazienkowej. Ogromny wybór tego rodzaju produktów sprawia, że w zależności od osobistych potrzeb i oczekiwań, możemy zdecydować się na WC podwieszane czy z wbudowanym w ścianę zbiornikiem. Prysznice bez brodzika ze szklanymi drzwiami to kolejne rozwiązanie, jakie oferują nam producenci armatury łazienkowej. Równie modnym zabiegiem stało się burzenie ścianek działowych oddzielających łazienkę od toalety, aby w ten sposób zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni.

 Dobór akcesoriów łazienkowych

Ogromna ilość oferowanego asortymentu łazienkowego z pewnością nie ułatwi nam decyzji odnośnie ostatecznego wyglądu naszego wnętrza. Często jest tak, że pierwotna wizja łazienki znacznie odbiega od jej późniejszej postaci. Jeśli zatem nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie sprostać zadaniu i dobrać poszczególne elementy wyposażenia łazienki, zawsze możemy skorzystać z sugestii producenta i wybierać armaturę oraz akcesoria z jednej linii. Wówczas zyskamy gwarancję, że wszystkie produkty będą ze sobą harmonizować, co przełoży się na atrakcyjny wygląd wnętrza.

pokrewne artykuły