Fototapeta w łazience to niezwykle modny i stylowy dodatek, który z roku na rok cieszy się coraz większą ilością fanów. To również nowoczesna alternatywa dla klasycznych łazienkowych dekoracji ściennych. Jeśli zatem jesteśmy znudzeni dotychczasowymi rozwiązaniami łazienkowymi, zapraszamy do lektury poniższego wpisu, mając nadzieję, że będzie on źródłem inspiracji.

Fototapeta do zadań specjalnych

Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania idealnego wzoru powinniśmy mieć na uwadze specyficzne warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu. Nadmierna wilgoć, zmieniająca się temperatura otoczenia, do tego stały kontakt z wodą – jak zatem widać, okoliczności są mało sprzyjające. Dlatego musimy zadbać o odpowiednią ochronę naszej dekoracji. Z pomocą przychodzą wodoodporne winyle oraz fototapety lateksowe z laminatem, które uchronią wybrany wzór przed licznymi uszkodzeniami. Zaletą takiego rozwiązania jest również kwestia związana z utrzymaniem czystości. Fototapetę wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem łagodnego detergentu, aby cały czas zachwycała nasze oczy pierwotnym blaskiem.

W sytuacji, gdy wzorem chcemy udekorować przestrzeń w pobliżu wanny lub prysznica, wówczas najlepszą alternatywą będą fototapety drukowane na szkle. Do wyboru mamy:

  • szkło hartowane o wzmocnionej odporności na wilgoć oraz wysoką temperaturę,
  • szkło laminowane składające się z połączonych ze sobą dwóch tafli szkła ze zdjęciem na folii w środku,
  • fototapetę drukowaną pod szkłem,
  • fototapetę oszkloną

Możliwości jest wiele. Tymczasem zapraszamy Państwa w inspirującą podróż, której tematem przewodnim będą łazienkowe dekoracje…

fototapeta-04x-kwiaty-3144_16153

fototapeta-04x-storczyki-3135_16145

fototapeta-04x-kapitan-statek-3733_16520

 

pokrewne artykuły