Klienci, którzy są zainteresowani zakupem fototapety, mają możliwość wyboru spośród trzech rodzajów. Do najpopularniejszych należy tapeta foliowa, lateksowa oraz winylowa.

Wspomniane dekoracje oznaczają inne podłoża, różnią się ceną, wytrzymałością oraz przeznaczeniem. Wartym podkreślenia jest fakt, że każda motyw drukowany jest ekologicznymi farbami na wielu materiałach, z tego względu rodzaj powierzchni, na którym jest wydrukowana fototapeta bezpośrednio wpływa zarówno na jakość wykonania oraz cenę nabycia.

Fototapeta foliowa

Mianem tej fototapety określamy rodzaj samoprzylepnej tapety, którą drukuje się na materiale poliestrowym. Wyglądem do złudzenia przypomina naklejkę ścienną. Ta wersja zaliczana jest zarówno do najtańszych, jak i cieszących się największą popularnością tapet. Jej jakość uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od wyboru folii oraz farby drukarskiej. Jej montaż obejmuje wyłącznie gładkie i równe powierzchnie – idealnie sprawdza się jako dekoracja mebli, drzwi i szyb, ale również jako ozdoba ściany. Doskonała do pokoiku dziecięcego oraz młodzieżowego. Największym jej atutem jest bez wątpienia łatwość demontażu, dzięki czemu bez problemu można po czasie nakleić ją w inne miejsce.

Fototapeta laminowana

Ten rodzaj fototapety zaliczany jest do jednych z najbardziej wytrzymałych. Produkuje się ją na podłożu lateksowym, dzięki czemu wykazuje się odpornością nie tylko podczas mycia, ale również szorowania, w tym również silnymi detergentami. Z uwagi na swoją niezawodność może być stosowana niemal w każdym pomieszczeniu – nawet pod prysznicem czy na przestrzeni międzyszafkowej w kuchni. Równie doskonale prezentuje się w sypialni oraz pokoju gościnnym.

Fototapeta winylowa

Ten rodzaj fototapety charakteryzuje się zastosowaniem podkładu z flizeliny z dodatkiem winylu. Spośród dostępnych dekoracji tego typu, to właśnie ta charakteryzuje się najlepszą trwałością, a co za tym idzie droższą ceną. Dodatkowo mało wprawnym osobom może przysporzyć nieco problemów z montażem. Jej największym atutem jest zmywalność, dlatego z powodzeniem można zastosować ją do wnętrz narażonych na powstawanie zabrudzeń, np. kuchnia czy łazienka. Nie zalecana jako dekoracja całej ściany, gdyż z uwagi na rodzaj zastosowanego podłoża uniemożliwia ścianie prawidłowe oddychanie.

pokrewne artykuły