Współczesna aranżacja wnętrz daje nam nieograniczone możliwości. Do naszej dyspozycji jest bowiem szeroki asortyment różnorodnych stylistyk, bezpośrednio kreujących klimat i atmosferę panującą w mieszkaniu. Jednym z bardziej popularnych trendów jest styl angielski, który z roku na rok cieszy się coraz większym gronem fanów.

Cechy charakterystyczne typowe dla stylu angielskiego

W szczególności upodobali go sobie miłośnicy przytulnych, klimatycznych i zarazem eleganckich wnętrz, czerpiąc z nich ogrom inspiracji. Pokoje gościnne wyposażone są w komfortowe, głębokie, zapewniające wygodę siedzenia kanapy, będące udanym wstępem do relaksującego wypoczynku. Uzupełnieniem całości są fotele pełne poduszek oraz ciepłe koce, gwarantujące komfort termiczny podczas chłodnych, jesienno-zimowych dni.

Co jeszcze jest typowe dla wspomnianego wcześniej stylu angielskiego? Tak, jak i każdy inny trend, tak również ten musi być wzbogacony charakterystycznymi motywami. W tym przypadku są to paski, kraty, kwiaty, jak również gładkie materiały utrzymane w spokojnej, pastelowej kolorystyce. Styl angielski bowiem stanowi umiejętne połączenie rodzinnego ciepła z harmonią i spokojem.

Co jeszcze powinno się znaleźć na wyposażeniu wnętrza angielskiego? Oczywiście meble. Optymalnie byłoby, aby były różnorodne, tapicerowane. Ich piękno podkreślą komody, stoliki i lustra utrzymane w złotej kolorystyce.

Tak zaaranżowane wnętrze nie mogłoby funkcjonować bez klimatycznego oświetlenia. W tym zakresie mile widziany jest obszerny żyrandol oraz lampki ozdobione kolorowymi abażurami. Nastrój angielskich pomieszczeń podkreślą również puchate dywany i bieżniki.

Dekoracja ścian

Żadna stylizacja nie mogłaby istnieć, gdyby nie typowe dla danego motywu dekoracje. Ściany pomalowane na neutralny, jednolity kolor (pastelowy róż, beż) doskonale będą współgrać z odcieniami zieleni, błękitu, bieli czy żółci.

Przykładowe inspiracje

Drzewo w salonie

Gałąź

Polne kwiatki

pokrewne artykuły