Choć nowoczesność pokazuje się z całkiem dobrej perspektywy to jednak nie brakuje osób, które zaczynają wyrażać tęsknotę za klasyką oraz chęcią posiadania licznych przedmiotów. Tak właśnie narodził się styl o nazwie shabby chic, łączący w sobie piękno fantazyjnie wyciętych mebli z wyblakłymi wzorami przetartej farby. W poniższym artykule przedstawimy garść inspiracji, jak połączyć nowe ze starym tak, aby całość harmonijnie ze sobą współgrała.

Drewno, biel i liczne bibeloty

Shabby chic z pewnością przypadnie do gustu osobom lubującym się w stylistyce retro, vintage oraz innych romantycznych aranżacjach. Wspomniany trend bazuje na starych meblach oraz drewnianych dodatkach, z nieco wyblakłą od światła i poprzecieraną farbą. Do kolorów dominujących można zaliczyć biel oraz blady róż, które królują zarówno na meblach, jak i licznych dekoracjach – pudełkach, pojemnikach, koszach wiklinowych, figurkach czy tabliczkach.

Kwintesencja wykończenia

Dobór mebli i odpowiednich dodatków to jedynie połowa sukcesu w dekorowaniu mieszkania na styl shabby chic. Reszta tkwi we właściwym wykończeniu wnętrza. Uzupełnieniem białych lub pastelowych ścian będzie drewniana podłoga w nieco podstarzałej odsłonie. Ukoronowaniem całości będzie przemyślana, dostosowana do stylistyki aranżacja okienna, bazująca na motywie kwiatowym. Delikatne, pastelowe odcienie dodadzą niesamowitego uroku wnętrzom utrzymanym w stylu shabby chic.

Kwiatowo, jeszcze raz kwiatowo

Kwiaty – to element dominujący w stylistyce shabby chic. A zatem powinny znajdować się w wazonach, koszach, a także jako nadruki na pojemnikach i pudełkach. Uzupełnieniem całości będą dekoracyjne kwiatowe poduszki dodające wnętrzu przytulności i ciepła.

pokrewne artykuły