O tym, że wychowanie jest trudną sztuką, wie zapewne każdy rodzic. Cierpliwość, obok konsekwencji to wartości nadrzędne. Trudno jednak zachować zimną krew, gdy naszym oczom ukazują się pomazane od kredek ślady na świeżo pomalowanej ścianie… Czas z tym skończyć! A jest na to świetny sposób. Mowa oczywiście o stworzeniu własnego artystycznego kącika dla każdego małego malarza.

Klasyczne tablice kredowe

Doskonałym sposobem eliminującym ryzyko pomazanych ścian są oczywiście tablice kredowe, które na rynku występują w szerokim wachlarzu możliwości. Możemy zdecydować się na modele wolnostojące, jak również podwieszane. W klasycznej postaci lub w wariancie przygotowanym na wymiar. Jeśli jednak nasza pociecha wykazuje się wyższymi umiejętności artystycznymi, wówczas bardziej mile widzianą propozycją będzie tablica suchościeralna. W obu przypadkach łatwość montażu, pisania oraz zmazywania będzie stanowiła o największych atutach.

tablica-kredowa-w-dowoln_2400

Kształtowe tablice kredowe

Innym rozwiązaniem, choć równie często wykorzystywanym przez wielu rodziców,  są tablice naklejane na ścianę, w dowolnym asortymencie kształtów. Tak duża różnorodność produktów z pewnością sprawi, że każdy szkrab znajdzie dla siebie taką propozycję, która najlepiej zilustruje jego oczekiwania. Warto również zauważyć, że będzie to unikatowa dekoracja pokoju dziecięcego, która wprowadzi do jego wnętrza osobliwy charakter.

tablica-kredowa-dymek-17_25268

Farba tablicowa

Kolejną propozycją jest farba tablicowa, która sprawia, że każdą powierzchnię mieszkalną można przeistoczyć w kredową tablicę. Należy jednak zauważyć, że dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, konieczne są pewne umiejętności oraz gwarancja, że ściana została odpowiednio przygotowana. Dlatego przed rozpoczęciem malowania, warto poradzić się doświadczonego malarza. Producenci przygotowali jeszcze inną odsłonę farby tablicowej. To farba magnetyczna, która jednak z powodu dość dużych nakładów finansowych, jest rzadko wykorzystywaną alternatywą.

Tablice kredowe magnetyczne

Idealne do pozostawiania notatek oraz innych informacji kierowanych do domowników. Nadaje się do zastosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

tablica-kredowa-z-paskie_8713

pokrewne artykuły