Wycieraczka stanowi dość specyficzny element wystroju mieszkania. Dla niektórych jest całkowicie zbędna, podczas gdy inni do jej kupna nie przykładają większej uwagi. A szkoda, ponieważ odpowiednio dobrana wycieraczka może być nie tylko efektowną dekoracją, ale również funkcjonalnym dodatkiem.

Wycieraczka z gumy i weluru – plusy i minusy

Stojąc przed zakupem wycieraczki, warto najpierw zastanowić się nad jej zastosowaniem. Ta wykonana z gumowego ażuru doskonale sprawdzi się zimą, gdy do butów przyklejony jest śnieg. Z utrzymaniem jej w czystości nie ma większych problemów, gdyż doskonale sprawdzi się zwykła woda. Do naszej dyspozycji oddana jest również wycieraczka z weluru, której zaletą jest niewątpliwa atrakcyjność. Świetnie sprawdzi się zarówno w porze suchej, gdy na dworze o piasek i kurz nietrudno, jak i w porze wilgotnej. Jej atutem jest bardzo dobra przyswajalność wilgoci oraz innych zanieczyszczeń, przy czym należy pamiętać, że dla jej efektywnego wyglądu potrzeba systematycznego czyszczenia.

Wycieraczka i jej zastosowanie

Należy zauważyć, że wycieraczki, obok funkcji praktycznej, pełnią również rolę dekoratorską. Jeśli zdecydujemy się na model w niestandardowym wyglądzie, będzie ona ciekawym elementem wystroju naszego mieszkania.

Nietypowe wycieraczki

Na rynku można spotkać się z klasycznymi lub nieco bardziej nietypowymi wycieraczkami. Bardzo ciekawą propozycję stanowi model wykonany z poliestru, który wyglądem przypomina fragment kamiennej podłogi.

Nie ulega wątpliwości, że uwagę gości przykuje wycieraczka o niestandardowym kształcie. Na uwagę zasługuje model o okrągłym kształcie, który zarówno dobrze prezentuje się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, a do tego świetnie komponuje się z płytkami, jak i panelami.

Miłośnicy ekstrawaganckich propozycji z pewnością zachwyceni będą wycieraczką o oryginalnym wyglądzie. A taka z pewnością jest wycieraczka, która wyglądem imituje widok z otwartego okna.

pokrewne artykuły