Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia – to pytanie z pewnością nurtuje niejednego rodzica. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie wkucie jej na pamięć – w końcu mama z babcią oraz tata z dziadkiem również zastosowali tą metodę. Jednak jak to w życiu bywa, zamiast sukcesów są łzy, krzyk i awantura, bo tabliczka mnożenia nie daje za wygraną i za nic w świecie nie trafia do dziecka. W istocie jednak, jej nauka może być łatwa i przyjemna. Brzmi absurdalnie? Ależ skąd! Ważne jest jednak to, jakiej techniki użyjemy do jej nauki.

Przede wszystkim – nastawienie

Aby nauka przyniosła oczekiwane rezultaty, ważne jest nastawienie. A to zazwyczaj jest negatywne. Ilekroć dziecko jeszcze w przedszkolu słyszało, jak trudnym przedmiotem jest matematyka, a ile to problemów było z przyswojeniem tabliczki mnożenia. Nic zatem dziwnego, że budzi tak negatywne skojarzenia. Jeśli jednak jeszcze bardziej pragniemy zniechęcić malucha do jej nauczenia się, posadźmy go przy biurku i poinformujmy, że jeśli nie nauczy się jej bezbłędnie, będzie miało szlaban na wszystkie rozrywki, jakie tylko istnieją. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Dlatego, jeśli zależy nam, aby nabyło nowe umiejętności, zaprośmy je do wspólnej gry, której tematem przewodnim będzie zabawa w szkolę. Przydatnym akcesorium w tym zakresie będzie tablica suchościeralna.

Edukacyjna tablica magnetyczna

Aby nauka tabliczki mnożenia przyniosła oczekiwane rezultaty, polecamy wypróbować tablice magnetyczne, które w formie ćwiczeń pozwolą na szybsze jej przyswojenie. Z uwagi na swój wzrokowy i kinestetyczny charakter, stanowią duże ułatwienie dla początkujących uczniów. Zawierają wszystkie działania w kręgu mnożenia do 100 w czytelnym układzie tabelarycznym.

tablica-suchoncieralna-edu-tabliczka-mnonenia-038_2442

tablica-suchoncieralna-edu-tabliczka-mnonenia-034_2438

 

tablica-suchoncieralna-edu-tabliczka-mnonenia-030_2433

tablica-suchoncieralna-edu-tabliczka-mnonenia-026_2429

 

 

pokrewne artykuły