Świąteczne dekoracje – przegląd propozycji

Choć wszechobecne bombki, łańcuchy, koraliki i inne choinkowe przywieszki cieszą się ogromną popularnością, nie możemy zapominać, że to nie jedyne ozdoby, którymi możemy wyposażyć nasze wnętrze. Na przełomie ostatnich sezonów coraz większym zainteresowaniem cieszą się dekoracje LED-owe, które oprócz swojego atrakcyjnego wyglądu, wprowadzą do mieszkania osobliwy nastrój.

Przyznać bowiem należy, że trudno byłoby wyobrazić sobie magię świąt bez świątecznych lampek. To chyba jeden z najważniejszych elementów, dzięki którym domowa przestrzeń w jednej chwili wypełni się bożonarodzeniowym klimatem. Z jakimi w tym zakresie możemy spotkać się propozycjami? Świeczki, lampiony, latarenki czy urokliwe lampki to dopiero początek świątecznych dekoracji. Coraz większą uwagę poświęca się ozdobnym figurkom i świetlówkom LED.

Mikołajki i bałwanki

Na bożonarodzeniowej liście dekoracyjnych przebojów nie może zabraknąć figurek Mikołaja i bałwanków, które jeszcze do niedawna były uznawane za element kiczowaty i tandetny. W szczególności polecane do pokoi dziecięcych. Ucieszą zarówno małego domownika, jak i rodziców, którzy bez obaw o ogromną feerię kolorów, z dumą postawią je przy łóżku smyka. Wybór w tym zakresie jest naprawdę imponujący. W zależności od osobistych preferencji i dostępnego metrażu, możemy zdecydować się na duże, stojące figury lub małe ich odpowiedniki.

Miniaturowe choinki

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że choinka jest najważniejszym elementem świątecznych dekoracji. To do jej wyglądu powinniśmy dopasować poszczególne ozdoby, aby uzyskać wrażenie spójności i uporządkowania. Warto jednak nadmienić, że motyw choinki jest na tyle uniwersalny, że nie ogranicza się wyłącznie do przywiezionego z lasu drzewka. Równie dużym powodzeniem cieszą się dekoracyjne figurki utrzymane w jej kształcie, dodatkowo wyposażone w dekoracyjne światełka. Umiejscowione na parapecie, komodzie czy świątecznym stole, z pewnością dodadzą uroku każdemu wnętrzu, bez względu na zastosowaną w nim aranżację.

Choinka LED

Aniołki, ach te aniołki…

Nie tylko figurki Mikołaja, bałwanka czy choinki zasługują na uwagę. Nie mniejszą popularnością cieszą się wizerunki aniołów, które idealnie podkreślą wystrój elegancko zaprojektowanego wnętrza. W zależności od osobistych preferencji, możemy postawić na figurki wyprodukowane z przezroczystego szkła, tworzywa lub drewna. Te ostatnie doskonale wyeksponują prowansalską, rustykalną, wiejską aranżację. Bez względu na to, który ostatecznie model wybierzemy, możemy być pewni, że idealnie podkreślimy klimat zbliżających się świąt. Tym bardziej, że wiele dostępnych w sprzedaży produktów wyposażonych jest w świetlówki LED.

Świąteczny anioł

Gwiazda – nie tylko na niebie

Oprócz chętnie wykorzystywanego motywu choinki, równie popularnym jest temat gwiazdy. W sprzedaży możemy znaleźć wiele tego typu akcentów dekoracyjnych, dzięki czemu ich dopasowanie do posiadanego mieszkania oraz indywidualnych preferencji wnętrzarskich nie będzie stanowiło problemu. Ciekawą propozycję stanowią LED-owe gwiazdy, które zawieszone w oknie, rozbłysną mieniącym się światłem. Motyw gwiazdy można również wykorzystać w zdobieniu choinki. Wiele osób zastępuje nią klasyczne lampki.

Boże Narodzenie już niedługo. W związku z tym nasze domy i mieszkania przybierają świąteczny charakter, napełniając serca domowników rodzinną, wyjątkową atmosferą. Przygotowując domowe dekoracje, musimy wystrzegać się wrażenia przepychu. Nie od dziś wiadomo, że „mniej, znaczy więcej”, szczególnie jeśli dotyczy to jednego pomieszczenia. Jedna, ale stylowa i dobrze dobrana do stylu i charakteru wnętrza ozdoba będzie znaczyła więcej niż kilka chaotycznie powiązanych ze sobą przedmiotów.

 

pokrewne artykuły