Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie wielu z nas zastanawia się, jaki dekoracjami wzbogacić wystrój mieszkania, aby zyskać wyjątkowy, świąteczny nastrój. Na szczęście nie trzeba wydawać majątku, aby wykreować taką atmosferę. Podpowiadamy zatem, po jakie dodatki sięgnąć…

Świeczniki i lampiony

Czy może być coś bardziej przytulnego niż ciepły blask świec? Jeśli zatem pragniemy stworzyć efekt intymności i kameralności, warto postawić na świeczniki, zarówno te wykonane ze szkła, jak również porcelitu. Porozstawiane na komodzie, przy kominku czy wigilijnym stole. Wszędzie zyskają nieszablonowy charakter, podkreślający magię tych wyjątkowych chwil.

Uzupełnieniem wspomnianych wcześniej świeczników będą lampiony. Efektowne zarówno na stole, jak i parapecie czy przed wejściem do domu.

Pokrowce i poduszki

Równie ciekawym pomysłem na dekorację mieszkania są pokrowce na krzesła. Te w bożonarodzeniowe wzory, utrzymane w zielonej lub czerwonej kolorystyce ozdobią świąteczny stół, dodając mu wykwintnego charakteru. Alternatywą mogą być specjalne szarfy, którymi przewiążemy domowe krzesła.

Nie sposób nie wymienić poduszek z poszewkami w świąteczne wzory choinek lub gwiazdy betlejemskiej. Nic bowiem w tak prosty i zarazem bardzo widoczny sposób nie udekoruje naszego mieszkania.

Dekoracja stołu

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych elementów wystroju domowej przestrzeni jest oczywiście obrus. Stanowi idealne tło dla wigilijnych potraw podczas wspólnej wieczerzy. W zależności od naszych osobistych preferencji, możemy postawić na biały, jak i kolorowy model. Alternatywą dla tradycyjnego obrusu może być wzorzysty, utrzymany w świątecznym klimacie bieżnik, który wyeksponuje piękno stołu.

Domowe dodatki

Jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia są oczywiście aniołki. Nie może ich zatem zabraknąć na wyposażeniu naszego mieszkania. Symbolizują radość i miłość, pełniąc przy okazji doskonały pomysł na prezent.

pokrewne artykuły